Chanty-Mansijsk - Lev 4:2Lev ztratil v Chanty-Mansijsku dvougólový náskok a komplikuje si cestu do play-off

Chanty-Mansijsk

Ani dvoubrankový náskok nestačil hokejistům pražského Lva na ledě Chanty-Mansijsku, kde nakonec prohráli 2:4. Nováček soutěže padl i ve třetím zápase venkovního tripu, celkově už na výhru čeká čtyři duely. Svěřenci kouče Vácalava Sýkory si tak notně komplikují cestu do vyřazovacích bojů - sedm utkání před koncem základní části mají na nepostupové deváté místo náskok pouhého bodu.

Hokejisté pražského Lva balancují na hraně play-off.

Chanty-Mansijsk začal velkým náporem, na Pöpperleho jen během prvních sedmi minut mířilo hned sedm střel, hosté se ale ubránili. V polovině první třetiny si Lev zahrál svou první přesilovku, na jejímž konci našel Vrána Klepiše, který střelou z voleje otevřel skóre.

Domácí se sice i nadále snažili tvořit hru, nováček KHL však byl v defenzivě pozorný a trpělivě čekal na své šance. Jedna z nich přišla ve 32. minutě, kdy při hře ve čtyřech vypálil po vyhraném buly Krejčík a protože gólman Masalskis měl zakrytý výhled, nestačil včas zareagovat a bylo to už 0:2.

O pět minut později ale kapituloval i Pöpperle, který sice nejprve dvě vyložené příležitosti zlikvidoval, na následnou dorážku Glazačeva byl však krátký. Ve třetí třetině putoval po zbytečném faulu na trestnou lavici Marcel Hossa a Ibragimov v nabídnuté početní výhodě srovnal.

V 58. minutě navíc našel český obránce Jugry Trončinský kanonýra Skorochodova, který dokonal obrat. V posledních vteřinách zápasu pak na konečných 4:2 pro domácí pečetil trefou do prázdné branky Safronov.

Kontinentální hokejová liga:
Chanty-Mansijsk - Lev Praha 4:2 (0:1, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 37. Glazačev (Pepeljajev, Skorochodov), 48. Ibragimov (Safronov, Děmagin), 58. Skorochodov (Glazačev, Trončinský), 60. Safronov (Krysanov) - 12. Klepiš (Vrána, Němec), 32. Krejčík (Birner). Rozhodčí: Anisimov, Bulanov - Koršak, Černyšjov. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 2600.
Chanty-Mansijsk: Masalskis - Pepeljajev, Grebeškov, Safronov, Ibragimov, Trončinský, Starosta, Putilov - Skorochodov, Magogin, Sitnikov - Krysanov, Glazačev, Děmagin - Buljanskij, Rybakov, Bočarov - Beljajev, Jacenko, Kuzmin. Trenér: Sergej Šepelev.
Lev Praha: Pöpperle - Němec, Lepistö, Hunkes, Krejčík, Porseland, Oystrick, Nakládal - Klepiš, Vrána, T. Rachůnek - Hossa, Novotný, Surový - Gynge, Karamnov, Sekáč - Řepík, Birner, Cipulis. Trenér: Václav Sýkora.
Další úterní zápasy KHL:
Barys Astana - Slovan Bratislava 2:4
Atlant Mytišči - Spartak Moskva 5:2
Dynamo Moskva - Petrohrad 1:2 (za domácí Kvapil 0+1)
Dinamo Riga - Jaroslavl 1:2 po sam. nájezdech.

4 Mytišči 52 137 : 141 73
5 Minsk 52 125 : 148 71
6 Novgorod 52 142 : 146 69
7 Spartak 52 106 : 151 52