Rubriky:

Kontinentální liga

Novotný je nadšený, jak obměněný kádr Lva funguje

12. srpna 2013 11:08 - Praha

K velké proměně sáhl před svou druhou sezónou v Kontinentální hokejové lize Lev Praha. Do kádru se na soustředěních ve Švýcarsku a Finsku zapracovávalo hned patnáct nových tváří, z toho deset zahraničních posil. Kapitán Jiří Novotný má dobrý pocit z toho, jak se parta obměněného týmu vytváří.

 

Petr Hloušek, Právo

"Noví hráči zapadli velmi dobře. Vesměs to jsou spíš cizinci a není žádný problém. Herně i lidsky zapadli, jsou to vynikající hokejisti. Já jsem nadšený, jak to funguje a doufám, že to tak bude i někdy v prosinci," řekl novinářům Novotný.

Do soutěže loni Lev vstupoval také s patnácti cizinci, ale osm z nich byli Slováci. Z těch zůstali jen dva a ke třináctce Čechů je nyní v kabině pět Finů, k nimž přibude ještě Niko Kapanen, pět Kanaďanů i Švédů a Rus Nikolaj Žerděv.

Oficiálním jazykem v přípravě Lva je proto angličtina. "Je tady i hodně českých hráčů, kteří hráli v Americe. Všechny tréninky jsou vedené v angličtině. Je to dobře, všichni rozumí," uvedl Novotný, který v NHL oblékal dres Buffala a Columbusu.

Lva tento týden čeká turnaj v Praze

Lev teď bude trávit dva týdny přípravy na domácí půdě a od pondělí do pátku jej čeká v Tipsport Areně Prague Hockey Cup, na němž se utká s Ufou, Dinamem Riga a Kazaní. Předtím strávil tým deset dní ve švýcarském Herisau a stejnou dobu ve finském Valkeakoski, což využil nejen k tvrdému tréninku, ale i k bližšímu seznámení.

"Na stmelování došlo už v Praze, nějaká večeře proběhla. Na soustředěních jsme pak měli vynikající podmínky, mohli jsme se soustředit jen na práci a tréninky. Nebylo žádné rozptylování, i pro stmelení týmu je lepší, když jsme na hotelu a scházíme se pořád spolu. Měli jsme víc možnost druhého člověka poznat," pochvaluje si mistr světa z Německa z roku 2010.

Po nabírání fyzičky nyní Lev přechází na herní přípravu. "Dosud to bylo zaměřené na nabírání svalové hmoty. Ani jsme neměli čas nacvičovat herní věci jako střední pásmo a tak dále, což jsme dělali až teď poslední tréninky. Konečně už začne ta lepší část. Budeme hrát zápasy, bude krystalizovat sestava a trenéři budou mít nové hráče víc na očích," řekl Novotný.

V druhé sezóně by podle Novotného měl mít tým vyšší ambice než první kolo play off. "Kádr byl opravdu hodně posílen a chceme mít nejvyšší cíle. Samozřejmě chceme nejdříve udělat play off a potom se může stát cokoliv," dodal útočník, který v pondělí slaví třicáté narozeniny.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Kontinentální liga

Filtr článků - Kontinentální liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..