Rubriky:

Kontinentální liga

Hokejisty Petrohradu bude místo Jalonena trénovat Bykov

4. dubna 2014 16:44 - Petrohrad
(Aktualizováno: 4. dubna 2014 18:00)

Bývalý trenér ruské reprezentace Vjačeslav Bykov povede od příští sezóny hokejisty Petrohradu, kteří navzdory ambicím na titul vypadli už v druhém kole play off KHL. Od týmu SKA, za který v uplynulém ročníku hráli také brankář Alexander Salák a útočník Roman Červenka, byl odvolán hlavní kouč Jukka Jalonen s celým realizačním týmem i generální manažer Alexej Kasatonov.

 

www.khl.ru

Podle serveru championat.ru by měl třiapadesátiletý Bykov podepsat v Petrohradu smlouvu na dva roky s opcí na další sezónu. "Jsem nadšený, že budu pracovat v klubu s tak silnou hokejovou tradicí," uvedl Bykov, jenž už má jasno v tom, jaký hokej budou jeho noví svěřenci předvádět: "Vítězný," odpověděl lapidárně na otázku na klubovém webu.

O dva roky mladší Fin Jalonen převzal SKA v prosinci 2012 po Miloši Říhovi, jenž byl nečekaně odvolán z funkce, když se svými svěřenci vedl tabulku celé KHL. Pod vedením kouče finských mistrů světa z roku 2011 Petrohrad loni vypadl ve finále konference s pozdějším šampionem Dynamem Moskva a letos ještě o kolo dřív s Jaroslavlí.

Jeho nástupce Bykov se vrací do KHL po třech letech. Bývalý vynikající útočník, dvojnásobný olympijský vítěz a čtyřnásobný mistr světa, dovedl v roce 2011 k zisku Gagarinova poháru Ufu. Ruskou reprezentaci trénoval Bykov pět let a v letech 2008 a 2009 s ní vyhrál mistrovství světa.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..