Rubriky:

Kontinentální liga

Němec a Vrána se po konci Lva dohodli v Mytišči, Kašpar se upsal Chanty-Mansijsku

2. července 2014 09:50 - Praha

Obránce hokejové reprezentace Ondřej Němec i útočník Petr Vrána budou navzdory konci Lva Praha nadále hrát v Kontinentální lize. Oba hráči, stejně jako finský brankář Atte Engren, budou působit v Atlantu Mytišči. Ruský klub převzal jejich smlouvy. Další reprezentant Lukáš Kašpar bude v KHL hájit barvy celku Jugra Chanty-Mansijsk. Podepsal roční kontrakt.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Tím, že nastala taková situace ve Lvu, jaká nastala, tak jsme se s agentem snažili najít tým, který by mi co nejvíce vyhovoval, ale zároveň hledal hráče na mé pozici. A z různých hledisek to vyznělo pro Atlant," řekl Němec, jenž si vybíral z více nabídek a upřednostňoval setrvání v KHL. "Z té tam byly ještě dva zájemci, jeden pak ze Švýcarska," prozradil třicetiletý mistr světa z roku 2010, který nedávno uzavřel se Lvem novou dvouletou smlouvu.

Obě strany jsou v kontaktu dlouhodoběji. "Ten první kontakt proběhl už před dvěma lety, kdy jsem ale mohl jít hrát do Prahy. Druhý kontakt přišel až poté, co přišly zprávy a události v minulém týdnu. Já do té doby nic neřešil, protože mojí prioritou byl Lev," přiblížil Němec. Jenže Lev se v příští sezóně neobjeví. "Byli jsme předběžně domluvení, jen se ještě čekalo, jak to definitivně dopadne tady v Praze," dodal Němec.

Na novém působišti se mu hodně zamlouvá relativně malá vzdálenost od domova. "Do Moskvy je to letadlem dvě hodiny a patnáct minut. A Mytišči je pak jen kousek od letiště Šeremetěvo, což je dobré pro mě i pro rodinu," pochvaloval si Němec. Partnerku s oběma syny s sebou stěhovat nebude. "Jeden syn je poslední rok ve školce, ten druhý je ještě malý na létání. Budeme to zvládat na dálku a jak to půjde, poletím domů," plánuje Němec.

Optimistou je rovněž po sportovní stránce. A to i přesto, že Atlantu v minulém ročníku utekla účast v play off. "Teď tam ale určitě chtějí a i proto trošku přebudovávají tým, jak mi říkal jejich manažer Alexej Žamnov," připomněl Němec známou postavu bývalého výborného útočníka s bohatými zkušenostmi z NHL.

Němec je rád, že má o budoucnosti tak záhy jasno. "Bylo to hodně nepříjemné. Ujišťovali nás, že sezóna normálně bude a najednou nic. Měli jsme skvělý tým, v něm byli skvělí spoluhráči a najednou to skončilo. A hodně mě mrzí, že jsme dva roky bojovali za fanoušky, což se nám povedlo, a najednou tenhle projekt končí," přemítal Němec. Má však i pochopení. "Všichni víme, že to je hroznej ranec hrát v Praze KHL," připustil.

Návrat do Lva nevylučuje

Vůči klubu v něm není přes poslední dny žádná zášť. Klidně by se do Lva vrátil. "KHL v Praze byla pro nás Čechy naprosto skvělá varianta," nezastírá Němec. "A ta možnost tam existuje. Lev se může kdykoliv vrátit, má to jen pozastavené. Třeba Donbass si musel vzít roční pauzu kvůli politické situaci," připomněl Němec.

Sám doufá, že takový den jednou přijde a Lvu se podaří na mapu KHL vrátit. Pak by se mohl vrátit i on. "Proč by ne. Proč Lva nevzkřísit zpátky k životu, když na to budou finanční prostředky? Na jedné straně bylo spousta lidí, kteří KHL v Praze nepřáli, ale Lev se i tak stal součástí českého hokeje. Byla by škoda, kdyby zanikl," řekl Němec.

Uznávaný zadák, v jehož sbírce jsou kromě titulu mistra světa i dva bronzy z MS a také extraligový titul s Karlovými Vary (2009), působí v KHL nepřetržitě od sezóny 2010/11. Dva roky strávil v Čerepovci, následně další dva ve Lvu, s nímž si letos zahrál finále. V základní části KHL odehrál dosud 199 utkání, v nichž si připsal 70 bodů (23+47). V play off přidal ve 38 startech čtyři góly a 10 asistencí.

Stejně jako Němec hrál dvě sezóny ve Lvu i devětadvacetiletý útočník Vrána, který přišel do pražského klubu z Chabarovsku. Čeká jej tak třetí angažmá v KHL. Bývalý hráč Vítkovic odehrál v mezinárodní soutěži 147 utkání s bilancí 33 gólů a 52 asistencí, v play off přidal dalších osm branek a sedm finálních přihrávek v 26 duelech.

Kašpař řešil více variant

Mistr světa z roku 2010 Kašpar si poté, co vyšlo najevo, že jeho dosavadní zaměstnavatel Donbass Doněck kvůli napjaté politické situaci na Ukrajině nezasáhne do příštího ročníku, musel hledat angažmá jinde. polečně se svým hráčským zástupcem Michalem Leimbergerem ze společnosti Global Management Group zvažoval více variant.

"Řešili jsme například možnost působení v novém klubu ze Soči a dalších týmech, avšak Lukáš odtud nedostal nabídku, která by ho úplně uspokojila," přiblížil Leimberger pro server hokej.cz.

Zájem o prodloužení spolupráce podle něho projevoval v sezóně i Donbass, v němž Kašparovi končila smlouva. "Ten ale nakonec v KHL vůbec hrát nebude. Kašpar se tedy nakonec rozhodl pro Jugru," vysvětluje Leimberger. "Lukáš hraje KHL už čtyři roky a vybudoval si tam dobré jméno. Jiné kluby ocenily Lukášovy kvality, nicméně do kádru potřebovaly odlišné typy hráčů. Jugra projevila zájem a došlo k dohodě," dodal Leimberger.

Svou roli patrně sehrála i postava bývalého vynikajícího beka Dmitrije Juškjeviče, který se stal novým koučem. "Dmitrij s Lukášem Kašparem hrál před časem ve finském Oulu. Oba se dobře znají, Juškjevič o Lukáše projevil zájem už v roce 2010 po světovém šampionátu v Německu. Tehdy byl členem trenérského štábu Novosibirsku a o Kašpara hodně stál," připomněl Leimberger.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Kontinentální liga

Filtr článků - Kontinentální liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..