Chabarovsk - Jekatěrinburg 0:1Brankář Kovář udržel čtvrtou nulu v sezóně, Pöpperle podruhé za sebou nedochytal

Český hokejový brankář Jakub Kovář udržel v Kontinentální lize čisté konto a pomohl tak k výhře Jekatěrinburgu 1:0 na ledě Chabarovsku.

Český brankář Jakub Kovář.

Šestadvacetiletý rodák z Písku zaznamenal 24 úspěšných zásahů a připsal si čtvrtou nulu v probíhající sezóně. Jediný gól vstřelil v 32. minutě Golyšev. V sestavě Jekatěrinburgu chyběl český útočník Jakub Petružálek, jemuž v neděli zemřela přítelkyně a v úterý odcestoval do České republiky.

Už podruhé za sebou nedochytal zápas jiný český gólman Tomáš Pöpperle ze Soči. V pondělí branku opouštěl ve 26. minutě, když jeho tým prohrával s Ufou 0:4, dnes proti Astaně zamířil na střídačku ještě o dvě minuty dříve za nepříznivého stavu 1:3. Jeho náhradník Gavrilov sice hned po čtyřech minutách inkasoval, Soči ale třemi góly srovnalo a nakonec bere alespoň bod za prohru 4:5 po samostatných nájezdech.

Bod vybojovala také Jaroslavl, na ledě druhého týmu ligy CSKA Moskva jí k tomu jednou asistencí pomohl útočník Jiří Novotný. Hosté vyrovnali na 2:2 dvěma brankami v posledních šesti minutách, v nájezdech pak ale neuspěli.