Magnitogorsk - Dynamo 5:0Při vysoké výhře Magnitogorsku skórovali v KHL Kovář i Filippi

Moskva

Český útočník Tomáš Filippi skóroval v Kontinentální hokejové lize po bezmála dvou měsících a jednou brankou se podílel na vítězství Magnitogorsku 5:0 nad Dynamem Moskva. Nejproduktivnější Čech v soutěži Jan Kovář si vylepšil bilanci o dva body za gól a přihrávku.

Jan Kovář z Magnitogorsku.

Filippi vstřelil dosud jedinou branku v sezoně 23. září při vysokém domácím vítězství Metallurgu 6:1 nad Medveščakem Záhřeb. Dnes v 25. minutě zachytil v útočném pásmu soupeřovu nepřesnou přihrávku a zvýšil na 3:0.

Kovář předtím v úvodní třetině asistoval v přesilové hře u gólu Danise Zaripova, další početní výhodu pak sám využil v 46. minutě šikovnou tečí zády k brance. Na kontě má 16 branek a 23 finálních přihrávek a v kanadském bodování ligy mu patří čtvrté místo.

Magnitogorsk si upevnil vedoucí pozici ve Východní konferenci, Kazaň na obhájce Gagarinova poháru ztrácí šest bodů.