Kazaň - Novokuzněck 6:1Góly Sekáče a Jordána pomohly Kazani v KHL k vysoké výhře

Moskva

Útočník Jiří Sekáč a obránce Michal Jordán skórovali v utkání Kontinentální hokejové ligy a pomohli Kazani k výraznému vítězství 6:1 nad Novokuzněckem. Góly českých hráčů dělilo v druhé třetině jen 109 sekund, Jordán si navíc při Sekáčově brance v přesilové hře připsal asistenci.

Sekáč je s 13 góly druhým nejlepším českým střelcem v lize za Janem Kovářem z Magnitogorsku, který dnes zaznamenal 60. bod v ročníku (23+37). Obhájci titulu zvítězili na ledě moskevského Dynama 2:1.

Asistenci si připsal také Kovářův bratr Jakub, brankář Čerepovce. Ten se v utkání proti Spartaku Moskva podílel na gólu Sergeje Monachova na 1:1, Spartak se však poté dostal znovu do vedení zásluhou Lukáše Radila a nakonec zvítězil 3:2 v prodloužení. Uspěl tak po sérii deseti porážek.

Naopak Podolsk zdolal tým Čeljabinsku 3:1 a vyhrál pošesté za sebou. Na druhý i třetí gól přihrál Roman Horák.