CSKA - Magnitogorsk 4:3 PPKovář pomohl Magnitogorsku v repríze finále KHL k bodu

Moskva

Hokejisté Magnitogorsku v repríze loňského finále play off Kontinentální ligy podlehli na ledě CSKA Moskva 3:4 v prodloužení. Alespoň bod pomohl obhájcům Gagarinova poháru získat i útočník Jan Kovář, který si připsal dvě asistence.

Nejproduktivnější český hráč v soutěži Kovář si vylepšil bilanci na 62 bodů za 23 gólů a 39 asistencí. Ve zbývajících čtyřech zápasech základní části může zaútočit na osobní rekord z let 2014 a 2015, kdy nasbíral 68 bodů.

CSKA po výhře v prodloužení ztrácí dva body na vedoucí tým KHL Petrohrad, který zdolal Čeljabinsk 5:3. Hosté prohrávali už 0:4, když v 48. minutě snížil Jiří Novotný svým druhým gólem v sezoně. Český útočník asistoval u další branky v 54. minutě, na kterou Traktor vzápětí navázal třetí trefou, ale víc už nestihl.

Vojtěch Polák rozhodl devátou brankou v tomto ročníku o vítězství Čerepovce nad Ufou 3:2 v prodloužení. Poslední tým Tarasovovy divize skóroval 36 sekund před koncem nastaveného času a uštědřil Ufě sedmou porážku za sebou.