Omsk - Viťaz 2:3 SNMozík s Horákem pomohli Podolsku přerušit sérii porážek v KHL

Moskva

Obránce Vojtěch Mozík s útočníkem Romanem Horákem pomohli hokejistům Podolsku ukončit sérii tří porážek bez bodového zisku. V utkání na ledě favorizovaného Omsku padl po spolupráci českých hráčů první gól a hosté se nakonec radovali z vítězství 3:2 po samostatných nájezdech.

Obránce Vojtěch Mozík přichází na sraz reprezentace před turnajem Channel One Cup.

Mozík v přesilové hře v úvodní třetině zužitkoval Horákovu přihrávku a bodoval ve čtvrtém z posledních pěti zápasů. Dominika Furcha v domácí brance pak ještě překonal Arťom Švec-Rogovoj v prostřední třetině dvě minuty poté, co soupeř dokázal vyrovnat. Avangard si vynutil prodloužení gólem pouhých 14 sekund před koncem při hře bez brankáře a zápas pak dospěl do nájezdů, které rozhodla až jedenáctá série.

Omsk potřetí za sebou prohrál, přičemž v předchozích dvou zápasech to bylo v prodloužení, a přepustil vedení v Černyševově divizi Barysu Astana.