Viťaz - Kazaň 1:4Sekáč pomohl k výhře Kazaně v KHL gólem a asistencí

Moskva

Nejproduktivnější český hokejista v tomto ročníku Kontinentální ligy Jiří Sekáč se gólem a asistencí podílel na výhře Kazaně 4:1 v Podolsku. Reprezentační útočník si vylepšil bilanci na 11 branek a 16 přihrávek, v listopadu ale bodoval poprvé.

Jiří Sekáč během tréninku hokejové reprezentace před turnajem Karlaja.

Sekáč si připsal asistenci hned po prvním útoku na domácí branku, který po 17 sekundách hry zakončil Stanislav Galijev. Na gól Podolsku přihrál v druhé třetině Vojtěch Mozík, domácí tak snížili na 1:2, ale v závěrečné části dostali další dvě branky. O tu poslední se v 57. minutě postaral právě Sekáč, který sólový únik zakončil bleskurychlým blafákem do forhendu.

Kazaň se po vítězství vrátila do čela Východní konference o bod před Astanu, která doma podlehla Omsku 1:2 po samostatných nájezdech.

Asistenci zaznamenal rovněž Andrej Nestrašil z Nižněkamsku. Ten po úvodní třetině vedl v Helsinkách nad Jokeritem 2:1, nakonec ale prohrál 3:6.