Živě

Medaile pro letošní hokejový šampionát odtajněny. Jak se vám líbí?

13. května 2021 09:42 - Riga/Praha

Devět dní před startem letošního mistrovství světa v ledním hokeji představil organizační výbor turnaje design zlatých, stříbrných a bronzových medailí, o které bude 16 národních týmů bojovat od 21. května do 6. června v lotyšské Rize.

 

www.iihf.com

Medaile zobrazují oficiální logo šampionátu - hokejistu na pozadí stylizovaného hokejového stadionu. Název a dějiště turnaje jsou uvedeny podél okraje medaile.

Každá z medailí, které byly navrženy lotyšskou mincovnou a raženy v Norsku, mají průměr 10 centimetrů a váží přes 400 gramů.

„Chtěli jsme při návrhu medailí použít silný hokejový symbol a výsledek nás velmi těší. Nezapomněli jsme ani na národní symbol Lotyšska, který bude uveden na stuhách. Medailový ceremoniál a předávání trofejí jsou jedním z nejemotivnějších okamžiků na každém sportovním turnaji," uvedl šéf organizačního výboru Edgars Bunciš.

škv, Sport.cz

Jakou medaili podle vás získají čeští hokejisté na letošním MS?


Časová osa: MS v hokeji 2021

Filtr článků - MS 2021


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..