Kašparův nájezd? Už předčasně jsme věděli, že dá gól, smál se Řepík

Moskva

Do konce základní hrací doby zbývala necelé minuta, která české hokejisty dělila v utkání s Lotyšskem od porážky. Pak ale za stavu 2:3 nahodil Jeřábek při power play puk na branku a Michal Řepík pohotovou tečí srovnal. „Beci si to dobře dali, Jeřáb to pustil zápěstím na bránu a já jenom vystrčil hokejku a puk tečoval,“ popisoval útočník Liberce svůj gól, který pomohl k tomu, že národní tým i ve druhém zápase na mistrovství světa v Rusku dosáhl na výhru.

Český útočník Michal Řepík (vlevo) a lotyšský forvard Maksims Širokovs v zápase MS.

Když jste ale už v sedmé minutě vedli po dvou gólech kapitána Plekance 2:0, na velké drama to nevypadalo, že?

Byly to nakonec nervy! Slibný náskok ze začátku jsme si nechali utéct a Lotyši skóre dvě minuty před koncem otočili. Zaplaťpánbůh, že jsme to srovnali a v penaltách urvali dva body.

V nich jako jediný uspěl Lukáš Kašpar se svým tradičním zakončením mezi nohy. Věřili jste, že mu to vyjde i tentokrát?

Věřili. On je pro nás na penalty takovou jistotou. Zase se to ukázalo. Byli jsme rádi a na střídačce jsme mu hned gratulovali. Dá se říct, že už předčasně jsme věděli, že ten gól asi dá.

Čím to podle vás je, že Kašparovi nájezdy tak jdou?

Má je natrénované, navíc má rychlé zápěstí a střelu. Mezi nohy to dává pořád a hodně si věří. Umí to trefit. Úplně jednoduché to ale zase není, ne každý dává góly mezi nohy. Pro leváka je to možná lehčí než pro praváka.

Berete po průběhu duelu dva body jako zisk, nebo ztrátu?

Za stavu 2:0 bych řekl, že je to ztráta. Ale po tom, jak se zápas odvíjel, pro nás dva body budou hodně důležitý. Obrat s Lotyšskem ukázal naši sílu. Po dvou zápasech máme pět bodů, což je hodně důležité.

Ukázal vám duel s Lotyši, že ani proti papírově slabším soupeřům to nemusí jít snadno?

Světový hokej se vyrovnává a žádný zápas nebude jednoduchý. Kazachstán porazil Švýcary, Švédové zase ztratili s Lotyši, my porazili Rusy. Máme těžkou skupinu a pro nás je moc důležité, že jsme na začátek urvali pět bodů. Budeme se teď snažit porazit v pondělí Švédy.

Jak dopadne třetí vystoupení české hokejové reprezentace na MS proti výběru Švédska?