Rubriky:

MS 2016

Slovenské fiasko! Co se to s námi děje? Jak můžeme takový zápas prohrát? nechápal Jurčo

11. května 2016 18:50 - Petrohrad

Po dvou třetinách a dvoubrankovém náskoku se zdálo, že hokejisté Slovenska v Petrohradu napraví den starý debakl od Němců. Jenže ve třetí třetině totálně selhali, Bělorusové čtyřmi góly utkání otočili a svěřenci Zdena Cígera tak na mistrovství světa hazardují s postupem do čtvrtfinále, do kterého se naposledy protlačili v roce 2012.

 

Maxim Zmejev, Reuters

„Dvě třetiny jsme hráli dobře, ale potom jsme se začali bát o výsledek. Bělorusové byli agresivnější, a když vstřelili první gól, dostali nás pod tlak. Hodně jsme ztráceli puky, což nás stálo výsledek. Když nejdou nohy a nemáte sílu, vypadá to pak, že se vám nechce," řekl zklamaný Cíger.

„Opět jsme polevili, začali jsme bránit střední pásmo a nebyli aktivní. Prohráli jsme si to sami, oni využili naši neaktivitu," uvedl forvard Winnipegu Marko Daňo.

Jeho spoluhráč a autor druhého slovenského gólu Tomáš Jurčo nedokázal kolaps ve třetí třetině pochopit. „Nevím, co se to s námi děje. Jak můžeme z vedení 2:0 prohrát zápas? Rád bych věděl odpověď. Vedli jsme a začali bránit. Čekali jsme, co Bělorusové udělají. Stáli jsme na místě a oni toho využili. Štve mě to, měli jsme to dobře rozehrané a nakonec zase prohráli," čertil se útočník Detroitu.

Slováci tak po úvodních dvou výhrách nastřádali stejný počet proher a jejich postup ze skupiny je reálně ohrožen. Nyní je navíc čekají tři zápasy proti papírovým favoritům - Kanadě, Finsku a Spojeným státům americkým.

„Musíme se z toho oklepat, nevzdáváme se. Na tomto turnaji se stalo už víc překvapení a každý soupeř je zdolatelný," přesvědčuje Daňo.

škv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: MS 2016

Filtr článků - MS 2016


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..