Hokejisté Slovenska deklasovali Kazachy a skončili na MSJ sedmí

LIBEREC

Sedmé místo na mistrovství světa hokejistů do 20 let obsadili reprezentanti Slovenska, kteří ve čtvrtek ve svém závěrečném vystoupení v Liberci deklasovali Kazachstán 8:0. Oba týmy si už předtím zajistily udržení mezi elitou.

Deváté místo na mistrovství světa hokejistů do 20 let obsadili reprezentanti Švýcarska. Ve čtvrtečním utkání týmů, které už měly jistý sestup do nižší divize, porazili v Liberci Dánsko 5:2.

Dánové přitom dvakrát vedli, Švýcaři poprvé získali náskok až v závěru druhé třetiny, když se půl minuty před sirénou prosadil Lemm. Do vedení je mohl poslat už dříve Stoop, za stavu 1:1 však neproměnil trestné střílení.

Dány a Švýcary nahradí za rok mezi elitou Němci a Lotyši, kteří si v prosinci vybojovali postup z divize I.

MS hokejistů do 20 let - skupina o udržení
Švýcarsko - Dánsko 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 16. Weber (Froidevaux, Jacquemet), 33. Lemm (Josi), 40. Lemm (Suri), 44. Suri (Froidevaux, Jacquemet), 59. Schlagenhauf (Weber, Jacquemet) - 5. Eller (Poulsen, Holgaard), 27. Larsen (Boedker). Rozhodčí: Muylaert (Kan.), Šindler - Bláha (oba ČR), Carlman (Švéd.). Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1. Diváci: 251.
Slovensko - Kazachstán 8:0 (4:0, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Ďuriš (Suja), 14. Skokan (Slovák), 16. Roháč (Bališ), 20. Skokan (Bališ, Slovák), 33. Čaládi (Skokan, Slovák), 36. Lušňák (Biro, Marcinko), 38. Lušňák (Roháč, Marcinko), 51. Jančovič (Šinkovič). Rozhodčí: Piechaczek (Něm.), Rönnmark (Švéd.) - Blümel (ČR), Lešnjak (Slovin.). Vyloučení: 9:11, navíc Slovák - Vitoškin oba 10 min. Využití: 4:0. Diváci: 359.