Rubriky:

MS 2012

Ticho před bouří? Kousek od Globenu po svátku není stopa

3. května 2012 14:00 - Stockholm

Do stockholmské haly Globen se šampionát vrací po 17 letech. Aréna ve tvaru zeměkoule vypadá načančaně, jen místní technici kazí dojem, když jejími útrobami vláčejí kilometry kabelů.

 

http://www.globearenas.se

Tři sta metrů od haly ale není po hokejovém svátku ani stopy. V letním počasí vládne všude bohorovný klid. Od pátečního startu MS meteorologové slibují výrazné ochlazení a na bodě mrazu se zatím zdá být i očekávání domácích fanoušků.

Švédští organizátoři jsou docela nervózní z nízkého počtu prodaných vstupenek a naděje na překonání diváckého rekordu z MS 2004 v Praze a Ostravě, kde do ochozů přišlo přes 552 tisíc diváků, se hodně tenčí. Přitom předpoklady k tomu jsou. Mistrovství se vedle Globenu, který pojme 13 850 diváků, odehraje i v helsinské Hartwall Areně s kapacitou 13 500 míst.

Obhájce prvenství Finsko má i velké hokejové plány. Chystá se jako první od roku 1986 doma dosáhnout na zlato. Naposledy se to povedlo tehdejšímu Sovětskému svazu. V sestavě Suomi se o to bude snažit 15 hráčů, kteří se podíleli na zisku titulu v Bratislavě.

Češi vyzkouší led jako poslední

Kluziště ve Stockholmu si ale zatím vyzkoušeli jen domácí a pak se nechali smažit od místních novinářů kvůli nevalným výsledkům v přípravě. „Šampionát bude úplně něco jiného. Máme extra silný tým," tvrdil odhodlaně obránce Detroitu Jonathan Ericsson.

Ze stěny na něj v tu chvíli podmračeně shlížel maskot šampionátu, jímž je ‚kříženec orla a kuřete' Hockey Bird, odvozený z populární finské mobilní aplikace. Jeho zobák byste však většinou marně hledali v centru města, chyběl i na letišti Arlanda, kde se nápor účastníků MS čeká teprve ve čtvrtek.

A hned vyrazí zkusit led. Čeká to i výběr Aloise Hadamczika, jenž dorazí po poledni a na ploše se ukáže v 18 hodin jako poslední z osmi mužstev stockholmské skupiny. O den později čeká hokejisty ještě dopolední rozbruslení a pak už ostrý start ve znamení severského trojboje: Dánsko, Švédsko, Norsko.

Marek Burkert (Stockholm), Právo

Zrušit


Časová osa: MS 2012

Filtr článků - MS 2012


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..