Rubriky:

MS 2013

Na zdánlivě silné Čechy zabrala bojovnost, komentují Švýcaři

16. května 2013 20:04 - Bern

Švýcarsko svou bojovností a nasazením vyřadilo z turnaje zdánlivě silné Čechy. Po vyhraném čtvrtfinálovém zápase na hokejovém mistrovství světa to napsal portál hockeyfans.ch. List Tages Anzeiger poznamenal, že smolná série skončila a švýcarské mužstvo se poprvé od roku 1998 dostalo do semifinále. Zpravodajské weby také připomínají, že od bronzu v roce 1953 Švýcaři stále čekají na další medaili.

 

Arnd Wiegmann, Reuters

"Že byli Češi ve čtvrtfinále jasně lepší než ve skupině, to se ukázalo rychle. Byli o hodně čilejší, a proto nebezpečnější," uvedl hockeyfans.ch s tím, že českému týmu se na počátku první třetiny podařilo Švýcary "dokonce trochu skřípnout".

"Vítěz skupiny se tím ale nenechal rozhodit a v obraně hrál stabilně a z defenzivy dokázal provádět rychlé výpady s šancemi na zakončení," dodal server s tím, že v šesté minutě nezůstalo jen u šance. Denis Hollenstein po přihrávce Severina Blindenbachera přivedl Švýcary do vedení.

"Tahle branka ale trochu zapůsobila proti průběhu hry. Ačkoli Švýcaři mohli oslavit o dvě střely na branku více, útoků měli především kvůli třem trestům méně než Češi," uvedl hockeyfans.ch s tím, že svěřenci Aloise Hadamczika výhody ani jednou nevyužili.

"Ve druhé třetině se změnilo jen udělování trestů," komentoval server fakt, že tentokrát to byli Češi, které sudí třikrát potrestal. "To ale znamenalo pro tabulkového outsidera problém. Švýcaři totiž měli ve skupině se slušnými 36 procenty nejlepší využití přesilovek, což Češi při druhém útoku pocítili."

Bitva až do samého konce

Portál dodal, že i když po gólu Romana Josiho zvýšili Češi na švýcarskou branku tlak, vyšla jejich snaha naprázdno. "S kvalitním výkonem v obraně likvidovali (švýcarští hráči) jeden útok za druhým."

Ve třetí třetině pak trvale změnil vývoj hry faul, po kterém musel na trestnou lavici Reto Suri. "To dalo Čechům šanci vrátit se do hry," napsal server. Zdeněk Kutlák snížil a alpský tým měl pak co dělat, aby kotouč dostal od branky.

Suri po zápase švýcarských médiím závěrečné momenty popsal kvůli řadě vyloučení jako "trochu nervózní". "Za to ale můžu vinit i sám sebe," řekl.

"Byla to bitva až do samého konce. Nemysleli jsme na to, že semifinále je tak blízko. A především náš brankář předvedl neuvěřitelnou hru," řekl obránce Philippe Furrer na adresu Martina Gerbera.

ČTK

Zrušit


Časová osa: MS 2013

Filtr článků - MS 2013


Podsekce:

     
  • Souhrn
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..