Rubriky:

MS 2014

Hokejisté Švýcarska mají v nominaci šest posil ze zámoří

5. května 2014 09:34 - Bern

Hokejisté Švýcarska mají v šestadvacetičlenné nominaci na mistrovství světa v Minsku šest posil, které v této sezoně hrály NHL. K již dříve avizovaným obráncům Romanu Josimu z Nashvillu, Yannicku Weberovi z Vancouveru a útočníkovi Damienu Brunnerovi z New Jersey přibyl nově brankář Reto Berra z Colorada a útočníci Sven Bärtschi z Calgary a Simon Moser z Nashvillu, kteří převážně působili v nižší AHL.

 

Petr Horník, Právo

Sedmadvacetiletý Berra v této sezóně při své premiéře v NHL po příchodu z Bielu odchytal 29 zápasů za Calgary, ale po březnovém přestupu do Colorada se dostal přes Semjona Varlamova do branky pouze dvakrát.

Simon Moser působil téměř celou sezonu v Milwaukee, v únoru a březnu dostal v šesti zápasech příležitost i v NHL a zaznamenal gól a asistenci. Bärtschi nastupoval v Abbotsfordu a má za tři sezony v NHL za Calgary na kontě 51 utkání a 24 bodů za osm gólů a 16 přihrávek.

Kouč Sean Simpson má ve výběru, z něhož se jeden hráč jistě nevejde na soupisku pro šampionát, jedenáct úřadujících vicemistrů světa. Na vyrovnání historického výsledku z roku 1935 se vloni ve Stockholmu podíleli Berra, Josi, další obránci Mathias Seger, Eric Blum a Robin Grossmann a útočníci Moser, Andres Ambühl, Luca Cunti, Simon Bodenmann, Reto Suri a Denis Hollenstein.

Další majitel stříbra Julien Vauclair z Lugana přišel o nominaci kvůli zranění z duelu z Českem v Euro Hockey Challenge a Thibaut Monnet z Fribourgu neprošel posledním zúžením kádru. Vypadl také v obraně jeho spoluhráč Anthony Huguenin, forvardi Inti Pestoni z Ambri-Piotty, Kevin Fiala ze švédského HV 71 a brankář Daniel Manzato z Lugana.

V úterý čeká Švýcary v Curychu generálka před šampionátem proti Kanadě. Do turnaje vstoupí v pátek duelem s Ruskem, v dalších zápasech základní skupiny B je čekají Spojené státy americké, Bělorusko, Německo, Finsko, Kazachstán a Lotyšsko.

Nominace hokejistů Švýcarska na mistrovství světa v Minsku (9.-25. května):
Brankáři: Leonardo Genoni (Davos), Reto Berra (Colorado/NHL), Robert Mayer (Hamilton/AHL)
Obránci: Eric Blum (Kloten), Robin Grossmann (Davos), Jérémie Kamerzin (Fribourg-Gottéron), Tim Ramholt (Zug), Dominik Schlumpf (Lugano), Mathias Seger (Curych), Roman Josi (Nashville/NHL), Dean Kukan (Lulea/Švéd.), Yannick Weber (Vancouver/NHL)
Útočníci: Denis Hollenstein, Kevin Romy (oba Ženeva), Simon Bodenmann, Victor Stancescu (oba Kloten), Luca Cunti, Reto Schäppi (oba Curych), Etienne Froidevaux (Lausanne), Benjamin Plüss (Fribourg-Gottéron), Andres Ambühl (Davos), Thomas Rüfenacht (Lugano), Reto Suri (Zug), Damien Brunner (New Jersey/NHL), Sven Bärtschi (Abbotsford/AHL), Simon Moser (Milwaukee/AHL)
ČTK

Zrušit


Časová osa: MS 2014

Filtr článků - MS 2014


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..