Měli jsme štěstí. Američané v klidu mohli vyrovnat, hodnotil Jágr

Minsk

Když měl najít největší pozitivum na zvládnutém čtvrtfinále s Amerikou na mistrovství světa, ihned vypálil. „Že jsme pořád ještě ve hře.“ Jinak ale útočník české hokejové reprezentace Jaromír Jágr výkon nepřeceňoval. „Jak na tom jsme, ukáže až příští zápas. Při vší úctě k Americe si nemyslím, že tady měla nejsilnější mančaft," prohlásil legendární forvard.

Čeští hokejisté se radují s gólu proti USA ve čtvrtfinále MS.

Byla rozhodujícím momentem zápasu přesilovka po faulu na Sobotku, během které jste v prostřední třetině dvakrát skórovali?

Opravdu se rozhodovalo v přesilovkách, dali jsme v nich celkem tři góly. Pomohly nám. Ale poslední dvě minuty jsme si to trochu zkomplikovali. Je to lekce pro mladé hráče a pro všechny, kdo tohle nezažili, že konec je až tehdy, kdy uplyne poslední vteřina. Jakmile dáš jakémukoli mužstvu život, je schopné toho využít. Měli jsme štěstí, Američané to mohli v klidu vyrovnat.

Pravděpodobný časový program semifinále MS v Minsku
Sobota
13:45 Rusko - Švédsko
17:45 Finsko - Česko

Je vedení o tři nebo o dva góly zrádné?

Je to zrádné z toho důvodu, jak k tomu přistoupíme. Když k tomu vedení přistoupíš, jako když je to pořád 0:0, tak se to těžko může stát. Nebo se to nebude stávat tak často. Když k tomu ale přistoupíš, že už je konec zápasu, že se nic nemůže stát, tak z toho může vzniknout situace, která přišla teď. A někdy může skončit ještě hůř.

Může to být pro mladší hráče ponaučení?

Záleží na každém z nás, co si z toho vezme.

Máte pocit, že jste konečně ukázali svou sílu?

Jak na tom jsme, ukáže až příští zápas. Nemyslím si, při všem respektu k soupeři, že tady měl to nejsilnější mužstvo. Byli to mladí hráči, kteří sbírají zkušenosti. Tento zápas jsme měli vyhrát. A v semifinále to bude, ať už s Kanadou, nebo Finskem, o něco těžší.

Jaké vidíte největší pozitivum na utkání s Amerikou?

Že jsme pořád ještě ve hře.

A negativa?

Je jich spousta. Je vidět, že nehrajeme ideální hokej. Možná je to zkušenostmi nebo se prostě nedaří. Ale nedělal bych z toho nějakou velkou věc. Nemyslím si, že to byl nějaký soupeř.