Kaberle přispěl třemi body k vítězství Toronta

NEW YORK

Obránce Toronta Tomáš Kaberle byl hlavní hvězdou sobotního utkání NHL s Montrealem, ve kterém se gólem a dvěma asistencemi zasloužil o výhru 5:1. Nejproduktivnější bek zámořské soutěže měl lví podíl na prodloužení vítězné série Maple Leafs na čtyři zápasy. Domácí tým to dokázal i bez zraněného kapitána Matse Sundina a s náhradníkem Jeanem-Sebastienem Aubinem v brance.

Čtvrté vítězství za sebou vybojovali i New Jersey Devils proti Floridě. Aktivně se o to přičinil i český kapitán Patrik Eliáš. Ten již v 6. minutě otevřel skóre utkání a ještě si připsal asistenci u vítězné branky Sergeje Brylina. Devils zdolali Floridu 4:2, tři branky přitom vstřelili v početní výhodě, při níž se v minulých zápasech trápili.

To Philadelphia Flyers jsou v dlouhodobém útlumu a po domácí prohře s Buffalem 4:5 v prodloužení prodloužili sérii porážek na pět. Tentokrát ale měli k vítězství obzvlášť blízko. Tři minuty před koncem utkání ještě vedli 4:3, pak ale vyrovnal Daniel Briere. O úspěchu Sabres pak za přispění Jaroslava Špačka rozhodl stejný hráč v prodloužení. Přes porážku svého celku se dařilo Petru Nedvědovi, který byl u tří branek domácích.

Vokounův náhradník vychytal nulu

Z farmářského celku byl před sobotním zápasem povolán i Petr Tenkrát a dočkal se premiérového gólu v dresu Bostonu. Český útočník, který naposledy hájil v sezoně 2001-02 barvy Nashvillu, přispěl k těsnému vítězství Bruins nad Ottawou 4:3.

Hokejisté Nashvillu odčinili páteční porážku v Detroitu, když přehráli Colorado 1:0. Jediný gól utkání vsítil Scottie Upshall za asistence českého zadáka Marka Židlického. Predators uspěli i bez Tomáše Vokouna, kterého nechal kouč Barry Trotz tentokrát odpočívat. Jeho náhradník Chris Mason ho ale zastoupil skvěle. Pokryl 42 střel "Lavin" a udržel čisté konto.

V souboji Michálků úspěšnější Milan

Bratrský souboj se odehrál ve Phoenixu, jehož dres obléká obránce Zbyněk Michálek. Coyotes totiž hostili San Jose, v jehož útoku nastupuje mladší ze sourozenců Milan. A přestože svěřenci Wayna Gretzkého přestříleli Sharks 39:18 a vstřelili první gól, nakonec se radovali hosté. Na Perreaultovu branku odpověděli Steve Bernier a po nahrávce Milana Michálka i Patrick Marleau a Sharks si odvezli těsné vítězství 2:1.

Českou stopu zanechali v sobotu i hráči Tampy Bay Filip Kuba a Václav Prospal, když při přesilovce připravili druhou branku Lightning pro Dana Boylea. Jejich tým nakonec na vlastním ledě udolal Atlantu 5:3.

V dresu New York Rangers se naopak nikdo z Čechů neprosadil a "Jezdci" prohráli ve Washingtonu 1:3. Vyslali sice na brankáře Capitals Olafa Kölziga 42 střel, ale ten nestačil pouze na projektil Michaela Nylandera. Kapitána hostí Jaromíra Jágra si navíc vzal na starost obránce Shaone Morrison a moc mu toho nedovolil.

Boston - Ottawa 4:3 (0:0, 3:2, 1:1)
Branky: 21. a 38. Murray, 34. Tenkrát, 54. Bergeron - 40. a 42. Neil, 25. Spezza. Zásahy brankářů: Thomas 28/3 - Gerber 29/4.
Toronto - Montreal 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)
Branky: 12. a 55. McCabe (u první T. Kaberle), 30. Stajan (T. Kaberle), 34. T. Kaberle, 38. Antropov - 15. S. Koivu. Zásahy brankářů: Aubin 26/1 - Aebischer 28/4, Huet 14/1.
Philadelphia - Buffalo 4:5 v prodloužení (1:1, 1:2, 2:1 - 0:1)
Branky: 7. a 52. Robitaille (u první Nedvěd), 36. Picard (Nedvěd), 41. Umberger (Nedvěd) - 58. a 61. Briere (u druhé Špaček), 14. Gaustad, 22. Pominville, 28. Stafford. Zásahy brankářů: Niittymäki 37/5 - Biron 30/4.
Washington - New York Rangers 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Branky: 12. Gordon, 45. Ovečkin, 51. Pettinger - 59. Nylander. Zásahy brankářů: Kölzig 42/1 - Lundqvist 28/3.
Carolina - Pittsburgh 6:2 (2:0, 1:2, 3:0)
Branky: 13. Williams, 18. Whitney, 22. Brind'Amour, 48. Belanger, 58. Adams, 59. LaRose - 24. LeClair, 37. Recchi. Zásahy brankářů: Ward 20/2 - Thibault 29/5.
Tampa Bay - Atlanta 5:3 (1:0, 3:1, 1:2)
Branky: 18. Craig, 25. Boyle (Kuba, Prospal), 33. Richards, 36. Lecavalier, 54. Alexejev - 40. a 49. Marián Hossa, 58. Rucchin. Zásahy brankářů: Holmqvist 30/3 - Lehtonen 36/5.
Nashville - Colorado 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branky: 10. Upshall (Židlický). Zásahy brankářů: Mason 42 - Theodore 31/1.
Phoenix - San Jose 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Branky: 20. Perreault - 24. Bernier, 31. Marleau (M. Michálek). Zásahy brankářů: Joseph 18/2 - Nabokov 14/1, Toskala 25.
New Jersey - Florida 4:2 (2:0, 2:1, 0:1)
Branky: 6. Eliáš, 18. Parise, 22. Brylin (Eliáš), 32. Langenbrunner - 27. Weiss, 49. Gratton. Zásahy brankářů: Brodeur 20/2 - Belfour 24/4.
Vancouver - Calgary 2:3 (2:0, 0:1, 0:2)
Branky: 11. Salo, 19. Pyatt - 36. Iginla, 46. Warrener, 57. Huselius. Zásahy brankářů: Luongo 21/3 - Kiprusoff 28/2.
Los Angeles - Minnesota 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 3. Norström, 52. Cammalleri - 37. Rolston, 42. Foster, rozhodující sam. nájezd White. Zásahy brankářů: Garon 34/2 - Fernandez 32/2.
Severozápadní divize:
1. Minnesota15110445:3222