Straka dal dva góly, ale Rangers prohráli s Buffalem

NEW YORK

Hokejisté New York Rangers prohráli na vlastním ledě s Buffalem 2:3 v prodloužení, přestože dokázali dvěma góly Martina Straky vyrovnat dvoubrankovou ztrátu. Strakovi na obě branky přihrál Marek Malík, jednou asistencí se podílel Jaromír Jágr. Za hosty jednou přihrával Aleš Kotalík. V dresu Tampy zaznamenal gól a asistenci obránce Filip Kuba.

Vítězný gól Buffala zařídil v Madison Square Garden Chris Drury. Nejprve vyhrál vhazování, přihrál puk na obránce Numminena a pak před brankou tečoval jeho nahození za brankáře Rangers. "Lindy nám pro tenhle rok vštípil jedno motto: Nikdy neprohraj dvakrát v řadě," usmíval se po zápase Drury. Buffalo prohrálo v sobotu s Montrealem, což byla první porážka týmu v sezóně.

"Když jsme dali gól, jakoby jsme přestali hrát. Ještě nejsme úplně dobrým týmem," smutnil Jaromír Jágr. To Martin Straka nebyl v soudech tak přísný. "Ukázali jsme hodně charakteru, když jsme se dokázali vrátit do zápasu s týmem jako Buffalo," tvrdil další český útočník Rangers.

Tampa Bay rozhodla o výhře nad Ottawou během 36 vteřin ve druhé třetině. Nejprve Filip Kuba v 31. minutě vyrovnal na 1:1 a pak přihrál Richardsovi na vítěznou branku. Minutu před koncem normální hrací doby upravil Martin St. Louis v přesilové hře na konečných 3:1.

V brance Anaheimu si poprvé zachytal NHL Michael Wall a přispěl k vítězství svého týmu nad Calgary 5:3. Hlavní brankáři Kačerů Giguere a Bryzgalov mají v současnosti problémy se zády, tak byl v neděli narychlo povolán Wall a neměl šanci si s týmem ani pořádně zatrénovat. "Ani jsem si to nestihl pořádně uvědomit, což byla možná výhoda. Prostě jsem přijel a snažil jsem se dělat to samé co v Portlandu. Dělat dobře svoji práci a zastavit první střelu," řekl Wall po zápase.

Tampa Bay - Ottawa 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Branky: 31. Kuba, 32. Richards (Kuba), 59. St. Louis - 4. Spezza. Zásahy brankářů: Holmqvist 23/1 - Emery 18/3.
Anaheim - Calgary 5:3 (1:1, 1:0, 3:2)
Branky: 26. a 37. Selänne, 9. Pahlsson, 50. Getzlaf, 60. Marchant - 12. a 45. Huselius, 60. Langkow. Zásahy brankářů: Wall 22/3 - McLennan 38/4.
NY Rangers - Buffalo 2:3 v prodloužení (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 35. a 56. Straka (na obě Malík, na první Jágr) - 32. Afinogenov (Kotalík), 35. Vanek, 62. Drury. Zásahy brankářů: Lundqvist 31/3 - Miller 27/2.
1.Edmonton22131866:5627
2.Minnesota23131970:6127