NY Rangers - New Jersey 4:3 PPČeští brankáři slavili výhry, Mazanec dokonce přihrával na gól!

New York/Praha

Tři čeští brankáři zasáhli do pondělních přípravných zápasů před startem NHL a celé trio bylo v měření se soupeři úspěšné. Střídající Marek Mazanec pomohl New York Rangers k výhře 4:3 v prodloužení nad New Jersey, dokonce si připsal druhou asistenci u vítězné trefy Vinniho Lettieriho. Daniel Vladař odchytal celý zápas mezi tyčemi Bostonu proti Philadelphii (4:3) a Pavel Francouz zase prožil vítězný debut v brance Colorada v souboji Avalanche na ledě Las Vegas (5:3), finalisty minulého ročníku Stanleyova poháru.

Dan Vladař v brance Bostonu v přípravném utkání proti Philadelphii.

Podíl na úspěchu celku z Denveru měl i osmnáctiletý útočník Martin Kaut, který si díky asistenci připsal ve druhém startu za Colorado první bod.

Mazanec nastoupil za Rangers proti New Jersey místo jedničky Henrika Lundqvista až od třetí třetiny za příznivého stavu 2:1, inkasoval za necelých 24 minut dvě branky z 11 pokusů Devils a na vítězství Rangers se podílel parádní rozehrávkou. Vyslal na útočnou modrou čáru puk na Kevina Hayese a ten před brankou našel Vinniho Littieriho, který v čase 63:53 rozhodl.

Osmadvacetiletý Francouz se v třetím přípravném utkání Colorada objevil v brance poprvé a po úvodní části si užíval vedení 2:0. Už po 61 sekundách se trefil J.T. Compher, pro něhož připravil střeleckou pozici Kaut. Odchovanec Žďáru nad Sázavou, jehož draftovali Avalanche letos v prvním kole na 16. místě a jenž se vydal do zámoří z Pardubic, nastoupil za Colorado podruhé. Debutoval v sobotu při debaklu v Minnesotě 0:7.

Body pro Voráčka se Šustrem

Francouz, který po tříletém angažmá v Čeljabinsku v KHL v květnu uzavřel s Avalanche roční jednocestný kontrakt, držel čistý štít do 31. minuty, kdy snížil Max Pacioretty. Hosté následně získali tříbrankový náskok, Golden Knights ale trefami ve 46. a 51. minutě zkorigovali na 3:4. Nejdříve se trefil Jake Bischoff a potom překonal Francouze v přesilovce Brad Hunt. Výhru Avalanche ale pojistil při power play Vladislav Kameněv.

Jednadvacetiletý Vladař, který čeká na premiéru v NHL, ve skvěle rozehraném zápase při vedení Bruins 4:0 inkasoval třikrát mezi 49. a 52. minutou, ale vítězství uhájil. U trefy Flyers na 2:4 v 51. minutě asistoval Claudeovi Girouxovi také útočník Jakub Voráček.

Vladař i v druhém vystoupení za Bruins v přípravě slavil výhru. Kladenský odchovanec, jehož Boston draftoval v roce 2015 ve třetím kole, chytal celý zápas také v úterý na ledě Washingtonu (5:2).

Asistencí pomohl k výhře Anaheimu nad Arizonou 4:2 obránce Andrej Šustr, který po působení v Tampě Bay podepsal v červenci s Ducks jako volný hráč roční smlouvu. Už ve druhé minutě přihrál na úvodní trefu Cartera Rowneyho a zaznamenal první bod v novém působišti.

Výsledky přípravných zápasů před startem NHL:
New York Rangers - New Jersey 4:3 v prodl. (0:0, 2:1, 1:2 - 1:0)
Branky: 24. Fogarty, 30. Gettinger, 41. Kreider, 64. Lettieri (Mazanec) - 25. Palmieri, 47. Hischier, 50. T. Hall. Brankář Marek Mazanec (Rangers) odchytal 23:53 minuty, inkasoval dvě branky z 11 střel a úspěšnost zákroků měl 81,8 procenta.
Philadelphia - Boston 3:4 (0:2, 0:1, 3:1)
Branky: 49. Weise, 51. Giroux (Voráček), 52. Konecny - 5. Cehlárik, 10. Carlo, 33. Wagner, 43. Stempniak. Brankář Daniel Vladař (Boston) odchytal celý zápas, inkasoval tři branky z 37 střel a úspěšnost zákroků měl 91,9 procenta.
Toronto - Montreal 1:5 (0:2, 1:3, 0:0)
Branky: 21. K. Kapanen - 11. a 35. Lehkonen, 13. a 25. Ouellet, 26. Hudon.
Dallas - Minnesota 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)
Branky: 24. a 52. Jamie Benn, 10. Hintz, 22. Lindell, 54. Comeau - 13. Read, 35. Eriksson Ek, 45. Rau.
Los Angeles - Vancouver 4:1 (1:0, 1:1, 2:0), hráno v Salt Lake City
Branky: 15. a 26. Toffoli, 44. Kopitar, 44. Phaneuf - 22. Gagner.
Calgary - Winnipeg 4:5 v prodl. (2:1, 0:2, 2:1 - 0:1)
Branky: 7. Valimäki, 9. Lomberg, 55. Giordano, 56. Klimchuk - 20. a 36. Niku, 22. a 61. Ehlers, 44. Suess.
Vegas - Colorado 3:5 (0:2, 1:1, 2:2)
Branky: 31. Pacioretty, 46. Bischoff, 51. Hunt - 2. Compher (M. Kaut), 11. Söderberg, 33. Dries, 45. Kosmachuk, 59. Kameněv. Brankář Pavel Francouz (Colorado) odchytal celý zápas, inkasoval tři branky z 32 střel a úspěšnost zákroků měl 90,6 procenta.
Anaheim - Arizona 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Branky: 2. Rowney (Šustr), 31. Steel, 39. Fowler, 58. Comtois - 4. Pánik, 50. Perlini.