Zraněný gólman Floridy Luongo bude mimo hru dva až čtyři týdny

Sunrise

Hokejový brankář Roberto Luongo z Floridy bude dva až čtyři týdny mimo hru s nataženým vnitřním postranním vazem v pravém koleni. Devětatřicetiletý Kanaďan opustil ve 33. minutě sobotní úvodní duel Panthers v sezoně NHL na ledě Tampy Bay (1:2 po samostatných nájezdech), když na něj po souboji v brankovišti s bekem Floridy Markem Pysykem upadl útočník Lightning Frank Vatrano.

Roberto Luongo (1) z Floridy bude dva až čtyři týdny mimo hru se zraněným kolenem. Led opustil ve 33. minutě sobotního duelu Panthers na ledě Tampy Bay

Luongo do té doby pochytal všech 13 střel Tampy Bay. Pro zkušeného bývalého gólmana New York Islanders a Vancouveru je to už 18. sezona v NHL. Celkově nastoupil ve 1002 utkáních, má průměr 2,49 branky na zápas a úspěšnost zákroků 92 procent. Se 471 vychytanými výhrami je v historické tabulce čtvrtý a 13 vítězství mu chybí k vyrovnání třetího Eda Belfoura. Se 76 čistými konty se dělí o deváté místo.

Dvojnásobný olympijský šampion z let 2010 a 2014, dvojnásobný mistr světa z let 2003 a 2004 a vítěz Světového poháru z roku 2004 má na kontě v play off dalších 70 duelů s průměrem 2,49 obdrženého gólu na utkání, s úspěšností 91,8 procenta a pětkrát udržel nulu.