Olesz zařídil vítězství Floridy, Hašek opět zářil

NEW YORK

První hvězdou v duelu proti Philadelphii byl vyhlášen český útočník Floridy Rostislav Olesz, který se na vítězství svého týmu 3:1 podílel gólem a asistencí. Olesz vstřelil už svůj čtvrtý gól v posledních pěti zápasech. Nejlepším hráčem utkání Detroitu s Minnesotou byl zvolen český gólman domácího týmu Dominik Hašek. Rudým křídlům vychytal vítězství 3:1.

Olesz vlétl do zápasu s Philadelphií jako správný Panter a už po třiceti vteřinách překonal hostujícího brankáře Niittymäkiho. "Nasměrovalo to vývoj hry. Každý tým by chtěl pokaždé takhle začít," řekl po zápase Olesz, jemuž svědčila spolupráce se zkušenými hráči Martinem Gelinasem a Jozefem Stümpelem. "Ta jeho trefa nás nabila energií," komentoval Oleszův gól Gelinas, jenž přihrával na dvě branky.

Philadelphia prohrála podesáté v řadě, čímž stanovila smutný klubový rekord. "Občas se nám něco povedlo, ale často jsme zbytečně ztráceli puk," řekl trenér Flyers John Stevens. Jeho týmu nepomohl ani Peter Forsberg, jenž se vrátil do sestavy po třízápasové pauze.

Haška obdivoval i gólman soupeře

Dominik Hašek si udržel neporazitelnost ve svých zápasech v NHL proti Minnesotě. Tentokrát vychytal vítězství 3:1 a jeho bilance proti týmu Wild činí sedm vítězství a dvě remízy. "Myslím, že jsme hráli dobře tak 35 minut. Po třetím gólu jsme v defenzívě trochu polevili," řekl Hašek po utkání.

Výkon českého gólmana obdivoval i jeho protějšek v brance Minnesoty Niklas Bäckström. "Potvrdil, že je jeden z nejlepších, a ukázal, že věk je pouze číslo. Je skvělým příkladem pro mladé brankáře jak by na sobě měli pracovat, a co zlepšovat," vyznal se švédský nováček v NHL.

Češi přihrávali na branky Montrealu ve Washingtonu

Od počátku ve své režii měli hokejisté Montrealu zápas ve Washingtonu. Skóre otevřel ve 13. minutě Dandenault, na konci první třetiny zvýšil po hezké přihrávce Radka Bonka na 2:0 Downey. Další branky pak padly až v závěru. Pět minut před koncem zvýšil na tříbrankový rozdíl Saku Koivu, v dresu domácích pokazil Huetovi čisté konto Sjomin. Na konečných 4:1 pak 45 vteřin před koncem upravil střelou do prázdné branky Souray.

Montrealu se podařilo uhlídat největší hvězdu domácích Alexandera Ovečkina, jeho pět střeleckých pokusů k úspěchu nevedlo. "Jako tým jsme předvedli dobrou práci, zvláště když jsme nedovolili Ovečkinovi se prosadit," pochvaloval si obránce Montrealu Mike Komisarek. Washington zaznamenal dílčí vítězství pouze v bitce ve druhé třetině, kdy domácí bijec Brashear nedal Downeymu sebemenší šanci.

Washington - Montreal 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)
Branky: 58. Sjomin - 13. Dandenault (Plekanec), 19. Downey (Bonk), 55. S. Koivu, 60. Souray. Zásahy brankářů: Kölzig 26/3 - Huet 31/1.
Ottawa - NY Islanders 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 19. Fisher, 57. Kelly. Zásahy brankářů: Emery 18 - DiPietro 29/2.
Pittsburgh - Atlanta 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)
Branky: 17. Christensen, 41. Ryan Whitney - 29. Višněvskij, 37. Hävelid, 48. Vjačeslav Kozlov, 60. Holík. Zásahy brankářů: Fleury 30/3 - Lehtonen 37/2.
Detroit - Minnesota 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Branky: 1. Maltby, 25. Zetterberg, 27. Franzén - 38. Demitra. Zásahy brankářů: Dominik Hašek 32/1 -  Bäckström 33/3.
Colorado - Dallas 4:5 (2:2, 2:1, 0:2)
Branky: 4. Wolski, 18. Sakic, 22. Liles, 33. Brunette - 3. Eriksson (Modrý), 19. Conner, 34. Lehtinen, 41. Zubov, 42. Halpern. Zásahy brankářů: Theodore 22/5, Budaj 5 - Turco 32/4.
Florida - Philadelphia 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 1. Olesz, 24. Stümpel (Olesz), 49. Van Ryn - 28. Calder. Zásahy brankářů: Belfour 24/1 - Niittymäki 24/2, Esche 9/1.
Vancouver - Calgary 6:5 v prodl. (2:0, 2:2, 1:3 - 1:0)
Branky: 3. D. Sedin, 14. H. Sedin, 35. Cooke, 37. Morrison, 57. Kesler (Bulis), 63. Salo - 31. a 41. Huselius, 29. Ritchie, 43. Moss, 56. Langkow. Zásahy brankářů: Luongo 36/5 - Kiprusoff 24/6.
4. Edmonton351821598:9538
5. Minnesota3718217102:10238