Haškovi stačilo k vítězství jedenáct zákroků

NEW YORK

Brankář Detroitu Dominik Hašek si osladil předvečer svých 42. narozenin vítězstvím nad Coloradem. Při nedělní domácí výhře 3:1 se ale příliš nezapotil, stačilo mu totiž pokrýt pouhých jedenáct střel soupeře. V kabině Red Wings tak po třech neúspěšných zápasech opět zavládla spokojenost.

Detroit držel režii zápasu pevně v rukou a soupeři příliš nedovolil, poměr střel se nakonec zastavil na čísle 41:12. "Už dlouho nepamatuji, že by na mě šel tak malý počet střel," divil se Hašek po utkání.

"Totálně nás přehráli. Výborně bruslili, nedali nám vůbec prostor ve středním pásmu. A co prošlo, to pochytal Dominik. Předvedli jsme jeden z nejhorších výkonů sezóny," stěžoval si kapitán Avalanche Joe Sakic.

Chicago zastavilo sérii porážek před zraky Klause

Po deseti nepovedených zápasech za sebou se z vítězství radovali hokejisté Chicaga, když na na svém ledě přehráli v prodloužení Calgary. Duelu trojice našich hokejistů Martin Havlát, Radim Vrbata - Roman Hamrlík přihlížel prezident republiky Václav Klaus, před utkáním zazněla dokonce i česká hymna. Vyrovnaný zápas rozhodla v třetí minutě nastavení až trefa Denise Archipova, Češi se do statistik nezapsali.

Sérii devíti porážek zastavili hokejisté Philadelphie na ledě Atlanty. Těsnou výhru zařídil dvěma góly Jeff Carter, který na konečných 2:1 upravil až v 59. minutě. "Sehráli jsme hodně vyrovnaných zápasů, které jsme ale nedokázali dotáhnout do vítězného konce. Před třetí třetinou jsme si řekli, že se tím nebudeme stresovat a budeme hrát v pohodě," líčil po utkání Carter.

Do sestavy Anaheimu se v utkání proti Dallasu vrátili po zranění gólman Jean-Sebastien Giguere s obránci Chrisem Prongerem a Francoisem Beaucheminem a Ducks dokázali zvítězit 4:1 po čtyřech porážkách za sebou. Svého divizního rivala přehráli i přesto, že na marodku usedl jiný tahoun týmu - kapitán Scott Niedermayer.

Na ledě Vancouveru se představili hokejisté San Jose, a přestože hosty dostal na začátku druhé třetiny do vedení Joe Pavelski po přihrávce Milana Michálka, Canucks nakonec zdolali Žraloky 3:1. Svým výkonem se blýskl především gólman domácího celku Roberto Luongo, jenž si připsal osmatřicet úspěšných zákroků. Publikum ohromil hlavně svými zákroky proti šancím Tomáše Plíhala a Marka Smithe z první třetiny.

Chicago - Calgary 4:3 v prodloužení (1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)
Branky: 60. a 63. Archipov, 10. Wisniewski, 23. Hamilton - 32. Langkow, 34. Huselius, 57. Tanguay. Zásahy brankářů: Chabibulin 22/19 - Kiprusoff 40/36. Diváci: 11 182.
Atlanta - Philadelphia 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky: 12. Kovalčuk - 32. a 59. J. Carter. Zásahy brankářů: Lehtonen 23/21 - Niittymäki 38/37. Diváci: 18 598.
Anaheim - Dallas 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
Branky: 10. a 50. McDonald, 10. D. Penner, 51. Selänne - 48. Lehtinen z trestného střílení. Zásahy brankářů: Giguere 31/30 - Turco 28/24. Diváci: 17 331.
Detroit - Colorado 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Branky: 30. Dacjuk, 55. Holmström, 59. Maltby - 55. P. Stastny. Zásahy brankářů: Hašek 12/11 - Theodore 41/38. Diváci: 20 066.
Vancouver - San Jose 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky: 33. Pyatt, 35. D. Sedin, 60. B. Morrison - 22. Pavelski (M. Michálek). Zásahy brankářů: Luongo 39/38 - Nabokov 23/21. Diváci: 18 630.
2.Calgary4926617151:12758
3.Minnesota5126421140:13256