Eliáš třemi body přispěl k výhře New Jersey

NEW YORK

Český hokejista Patrik Eliáš pomohl třemi body svému New Jersey k výhře 6:5 po prodloužení ve Philadelphii. Vítězný gól vstřelil zkušený obránce Brad Lukowich v poslední minutě nastavení. Dvakrát se při porážce Montrealu v Pittsburghu trefil Radek Bonk, Jan Bulis pečetil gólem do prázdné branky vítězství Vancouveru nad Edmontonem.

Philadelphie pokračuje v sezóně, kterou se bude snažit co nejrychleji zapomenout. Ambiciózní celek se trápí a prohra s Ďábly jen prodloužila negativní rekord klubu - Flyers prohráli dvanácté domácí utkání v řadě. Radost mohl mít jedině obránce Alexandre Picard, který nahrál na všechny góly domácích a vytvořil tak klubový nováčkovský rekord. Philadelphia byla po gólu Petera Forsberga z 56. minuty blízko k výhře, půl minuty před koncem ale při hře bez brankáře Brodeura vyrovnal Parisé a v nastavení rozhodl Lukowich.

Dvě nahrávky si při výhře Tampy Bay v Carolině 4:0 připsal Václav Prospal, premiérové čisté konto v NHL si 31 zákroky pohlídal Johan Holmqvist.

Crosby dál sbírá body

Ve výborných výkonech pokračuje Pittsburgh, který díky zásahu Jevgenije Malkina vyhrál s Montrealem 5:4 po samostatných nájezdech. Ruský nováček se trefil i v průběhu tvrdého zápasu, dva góly vstřelil vedle domácího beka Sergeje Gončara i český útočník Canadiens Radek Bonk. Tři asistence zaznamenal nejproduktivnější hráč soutěže Sidney Crosby.

Třetí třetina rozhodla o výhře NY Islanders na ledě Atlanty, Ostrované závěrečné dějství vyhráli 3:1. Jejich výhru pečetil Viktor Kozlov, který se trefil i v úvodním dějství. Florida porazila Washington 6:3 a góly se o to zasloužili slovenští hokejisté. Dvakrát se trefil Jozef Stümpel, jednou Juraj Kolník. Na první zásah Stümpela nahrával Rostislav Olesz.

Bulis pečetil výhru Vancouveru

Slováci byli vidět i při výhře Minnesoty v Coloradu 6:3. Dva góly a nahrávku zaznamenal Marián Gáborík, dvakrát nahrával Pavol Demitra. Domácím nepomohl ani gól Marka Svatoše ani dvě nahrávky českého forvarda Milana Hejduka.

Jednu asistenci si připsal i útočník Nashvillu Martin Erat, Predátoři ale podlehli Kojotům z Phoenixu 2:3. Buffalo porazilo Boston 3:1 i díky gólům zkušeného Chrise Druryho, dvě asistence si v zápase připsal Daniel Briere.

Gól si připsal Jan Bulis, který pečetil výhru Vancouveru nad Edmontonem 5:3. V dresu poraženého celku dvakrát nahrával Aleš Hemský, jednou Ladislav Šmíd. Vidět byl i Martin Havlát, který gólem a asistencí pomohl Chicagu k výhře 3:2 po prodloužení v Los Angeles. Vítězný gól vstřelil mladík Lasse Kukkonen. Dallas vyhrál 4:2 na ledě San Jose.

Boston - Buffalo 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Branky: 4. Sturm - 24. a 30. Drury (na první Kotalík), 47. Pominville. Zásahy brankářů: Thomas 28/25 - Biron 34/33. Diváci: 13 853.
Philadelphia - New Jersey 5:6 v prodl. (1:1, 1:2, 3:2 - 0:1)
Branky: 23. a 52. Knuble, 3. Eager, 43. Afanasenkov, 56. Forsberg - 6. a 29. Zajac (na druhou Eliáš), 32. Eliáš, 52. Langenbrunner, 60. Parise, 65. Lukowich (Eliáš). Zásahy brankářů: Zásahy brankářů: Niittymäki 35/29 - Brodeur 36/31. Diváci: 19 427.
Carolina - Tampa Bay 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
Branky: 36. Craig, 40. Janik (Prospal), 43. Lecavalier (Prospal), 50. St. Louis. Zásahy brankářů: Grahame 20/16 - Holmqvist 31/31. Diváci: 16 635.
Atlanta - NY Islanders 2:5 (1:1, 0:1, 1:3)
Branky: 7. Sim, 50. Slater - 9. a 59. Viktor Kozlov, 32. Šatan, 52. J. Blake (Martínek), 57. Hunter. Zásahy brankářů: Lehtonen 30/26 - Dunham 32/30. Diváci. 13 543.
Pittsburgh - Montreal 5:4 po sam. nájezdech (1:0, 2:2, 1:2 - 0:0)
Branky: 19. a rozhodující sam. nájezd Malkin, 29. a 32. Gončar, 50. Christensen - 31. a 38. Bonk, 55. Johnson, 58. Dandenault. Zásahy brankářů: Fleury 44/40 - Aebischer 33/29 Diváci: 17 132.
Colorado - Minnesota 3:5 (1:1, 2:2, 0:2)
Branky: 18. Brunette, 30. Clark (Hejduk), 39. Svatoš (Hejduk) - 7. a 60. M. Koivu, 35. a 56. Gáborík, 24. Bouchard. Zásahy brankářů: Budaj 36/32 - Backström 30/27. Diváci: 17 286.
Phoenix - Nashville 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)
Branky: 12. Roenick, 49. Doan, 55. Perreault - 4. Sullivan, 46. Arnott (Erat). Tomáš Vokoun odchytal za Nashville 59 minut, z 31 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 90,3 procenta. Zásahy brankářů: Joseph 30/28 - Vokoun 31/28. Diváci: 14 047.
Florida - Washington 6:3 (2:1, 3:0, 1:2)
Branky: 2. a 29. Stümpel (na první Olesz), 15. a 56. Gelinas, 26. Peltonen, 34. Kolník - 19. Clark, 43. Ovečkin, 52. Zubrus. Zásahy brankářů: Belfour 30/27 - Kölzig 32/26. Diváci: 11 300.
Vancouver - Edmonton 5:3 (1:0, 1:1, 3:2)
Branky: 8. Öhlund, 29. H. Sedin, 48. Chouinard, 59. Näslund, 60. Bulis - 33. Reasoner, 58. Petersen (Šmíd, Hemský), 60. Lupul (Hemský). Zásahy brankářů: Luongo 32/30 - Roloson 33/29. Diváci: 18 630.
Los Angeles - Chicago 2:3 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 2. Frolov, 48. Lundmark - 3. Havlát, 31. Hamilton (Havlát), 61. Kukkonen. Zásahy brankářů: Burke 31/28 - Chabibulin 33/31. Diváci: 16 958.
San Jose - Dallas 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)
Branky: 2. Bell, 34. Marleau - 1. Lundqvist, 16. Barnes, 28. Lehtinen, 43. Barch. Zásahy brankářů: Nabokov 8/6, Toskala 8/6 - Turco 20/18. Diváci: 17 496.
2.Calgary5027617155:12860
3.Minnesota5328421150:13760