Erat s Vokounem přispěli k výhře Nashvillu

NEW YORK

Hokejisté Ottawy v zámořské NHL zvládli i druhý zápas v řadě s obhájci Stanleyova poháru a po úterním vítězství 4:2 v Carolině porazili Hurricanes i ve středu na domácím ledě 2:0. Brankář Senators Ray Emery si připsal 27 zákroků a popáté v sezóně vychytal čisté konto. Český útočník Martin Erat přispěl gólem k vítězství Nashvillu na ledě San Jose 4:3, o něž se zasloužil i brankář Tomáš Vokoun.

Čistý štít udržela bývalá dvojka za Dominikem Haškem poosmé v kariéře a byla vyhlášena hlavní hvězdou utkání. Branku, která bude klasifikována jako vítězná vstřelil již ve čtvrté minutě utkání Dany Heatley, pro něhož to byl již osmatřicátý zářez na pažbě v této sezóně.

Finální přihrávku na této rychlé brance si připsal Jason Spezza, který poté ještě na začátku třetí třetiny přidal gólovou pojistku a byl po zásluze vyhlášen třetí hvězdou zápasu. "Vedení o pouhou branku je vždycky nebezpečné. Puk se může kdykoliv nějak odrazit do naší brány a soupeř je rázem na koni. Druhý gól pomohl vnést klid do našich řad," komentoval svůj počin Spezza.

Hurikánům selhaly především speciální formace, které nedokázaly přetavit v branku ani jednu z osmi nabídnutých přesilových her. Díky tomuto výsledku ztrácí obhájce Stanley Cupu na osmé místo zaručující účast v play-off jeden bod.

Kapitán Iginla a skvělý Kiprusoff rozhodli pro Calgary

Jarome Iginla rozhodl o výhře Calgary nad Minnesotou 2:1 po samostatných nájezdech, když byl jediným úspěšným střelcem ze šestice hráčů v závěrečném penaltovém rozstřelu. Brankář Flames Miikka Kiprusoff domácím divákům zprostředkoval další parádní představení, když během zápasu zlikvidoval 28 střel soupeře a v penaltovém rozstřelu rozesmutnil všechny střelce Minnesoty, včetně Slováka Pavola Demitry.

Demitra se blýskl vedoucí brankou Divočáků na začátku třetí třetiny. Do nastaveného času poslal utkání svou druhou trefou v sezóně obránce Regehr necelých pět minut před vypršením základní hrací doby.

Erat neměl penaltový den, Nashville přesto vyhrál

Český útočník Martin Erat přispěl jedním gólem k vítězství Nashvillu na ledě San Jose 4:3 po samostatných nájezdech. Brankář Tomáš Vokoun zlikvidoval 27 střel Sharks a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Erat ve třetí třetině svým čtrnáctým gólem v sezóně napravil své zaváhání při exekuci samostatného nájezdu, který byl nařízen v polovině utkání.

Své nájezdové zaváhání si Erat zopakoval ještě v penaltovém rozstřelu, který ukončil nashvillský J. P. Dumont. Tomáše Vokouna překonal pouze centr San Jose Joe Pavelski, obávání útočníci Thornton s Cheechooem na českého brankáře nevyzráli. Na straně Predators byl ještě úspěšný ofenzivní křídelník Alexander Radulov a hosté tak získali bonusový bod. Asistenci na první brance Sharks si připsal Čech Milan Michálek.

Nashville, lídr Západní konference, zvítězil již ve 43. utkání v sezóně a opět se vyhoupl na čelo tabulky celé NHL. Druhé Buffalo, vedoucí mužstvo Východní konference, za Predators ale zaostává o pouhý bod a má navíc dva zápasy k dobru.

Sabres však momentálně trápí početná marodka, která dala šanci zahrát si v NHL i třem zelenáčům z nižších soutěží. Mimo hru je i český forvard Aleš Kotalík kvůli nataženým vazům v pravém koleni a obránce Jaroslav Špaček laboruje se zlomenou rukou. Doba léčení obou borců je stanovena na ještě minimálně čtrnáct dní.

Ottawa - Carolina 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 4. Heatley, 45. Spezza. Zásahy brankářů: Emery 27/27 - Ward 26/24. Diváci: 19 261.
Calgary - Minnesota 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 56. Regehr, rozhodující sam. nájezd Iginla - 42. Demitra. Zásahy brankářů: Kiprusoff 29/28 - Bäckström 5/5, Harding 22/21. Diváci: 19 289.
San Jose - Nashville 3:4 po sam. nájezdech (2:1, 0:0, 1:2 - 0:0)
Branky: 13. Bernier (M. Michálek), 19. Carle, 56. Vlasic - 17. Fiddler (Židlický), 47. Erat, 55. Radulov, rozhodující sam. nájezd Dumont. Tomáš Vokoun odchytal za Nashville celý zápas, z 30 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 90 procent. Zásahy brankářů: Nabokov 32/29 - Vokoun 30/27. Diváci: 17 496.
7.Calgary6434921207:17277
8.Minnesota6435623182:16376