Výborný dotáhl Columbus k výhře nad Los Angeles

NEW YORK

Tři čeští hokejisté byli vyhlášeni první hvězdou utkání NHL. Ocenění získali David Výborný, Milan Hejduk a Václav Prospal. Výborný dotáhl Columbus dvěma góly a asistencí k výhře nad Los Angeles 3:2 v prodloužení, Hejduk přispěl brankou a nahrávkou k vítězství Colorada v Buffalu 3:2 a forvard Tampy Prospal dosáhl téhož bodového zápisu na ledě Edmontonu, kde Lightning vyhráli 3:1.

Columbus prohrával s Los Angeles po dvou třetinách 1:2, ale o přestávce trenér Blue Jackets Ken Hitchcock pořádně promluvil hráčům do duše. "Bavili jsme se o tom, co je třeba zlepšit - a ti správní hráči to pak také udělali. Ve třetí třetině se ukázalo, kteří hráči jsou naši nejlepší," řekl Hitchcock.

David Výborný nejprve už po pěti minutách vyrovnal střelou do odkryté branky, a v prodloužení pak pohotovou střelou v přesilové hře rozhodl o vítězství svého týmu. "U první branky jsem to měl jednoduché a v druhém případě mi Hainsey krásně přihrál," tvrdil po zápase  Výborný.

Šťastný mladší překonal otce

Útočník Colorada Paul Šťastný vyrovnal nováčkovský rekord  Teemu Selänneho v počtu bodů nasbíraných za sebou. Nejmladší z rodu Šťastných bodoval už v sedmnáctém utkání v řadě a mimojiné překonal výkon svého legendárního otce Petera z roku 1980, kdy hrával za Quebec Nordiques.

"Hlavně jsem rád, že jsme vyhráli. Když se vítězí, tak je v kabině mnohem větší zábava. Chtělo by to ještě v tomhle trendu pokračovat," řekl jen po zápase Šťastný, jenž k výhře 3:2 v Buffalu přispěl dvěma přihrávkami. "Má skvělou sezónu. S ním a Milanem Hejdukem můžeme dál vyhrávat," dodal kapitán Colorada Joe Sakic.

Za Edmonton skóroval Šmíd, Hejda nedohrál

Vyhrávat chce i Tampa a postoupit do play-off jako vítěz divize. Díky vítězství 3:1 v Edmontonu nyní vede Jihovýchodní divizi před Atlantou jen díky většímu počtu vyhraných zápasů. "Po předchozích dvou porážkách to pro nás bylo důležité vítězství," řekl po zápase autor dvou branek Vincent Lecavalier.

Za Edmonton skóroval jen český obránce Ladislav Šmíd, utkání naopak nedohrál jeho krajan Jan Hejda. Ze zápasu odstoupil kvůli problémům s ramenem, nedohrál ani další bek Steve Staios. "Byl to další frustrující večer s několika zraněnými," postěžoval si kouč Edmontonu Craig MacTavish.

Buffalo - Colorado 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky: 2. Paetsch, 33. Pominville - 10. Hejduk, 21. McLean (Hejduk), 42. Wolski. Zásahy brankářů: Miller 26/3 - Budaj 19/2.
Columbus - Los Angeles 3:2 v prodloužení (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)
Branky: 46. a 65. Výborný, 17. G. Platt (Výborný) - 23. Dallman, 39. Heward. Zásahy brankářů: Norrena 27/2 - Garon 27/3.
Anaheim - Phoenix 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Branky: 6. R. Jackman, 52. DiPenta - 1. Doan. Zásahy brankářů: Giguere 24/1 - Tellqvist 24/2.
Edmonton - Tampa Bay 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Branky: 58. Šmíd - 34. a 60. Lecavalier (na první Prospal), 31. Prospal. Zásahy brankářů: Markkanen 22/2 - Denis 29/1.
7. Dallas6538522170:15681
8. Minnesota6736724190:17079