Jágr přispěl třemi body k výhře Rangers

NEW YORK

Hokejisté New Yorku Rangers učinili v NHL další výrazný krok k postupu do play-off. V nedělním utkání porazili Toronto 7:2 a před svým soupeřem, který se v tabulce Východní konference nachází na prvním nepostupovém místě, mají čtyřbodový náskok. O výhru se zasloužil gólem a dvěma přihrávkami Jaromír Jágr, jednou se trefili také Martin Straka a Michal Rozsíval.

První hvězdou zápasu byl ale zvolen Sean Avery, který vstřelil dvě branky Rangers. "Celý tým hrál dobře, ale Sean byl neskutečný. V závěru sezóny patří k našim nejsilnějším článkům, jeho příchod nám hodně přinesl," uvedl Jágr na adresu svého spoluhráče, který do New Yorku přišel na začátku února. Rangers zbývá v základní části odehrát tři zápasy, k jistotě postupu jim chybí jedno vítězství.

Naději na účast ve vyřazovacích bojích udržela Carolina výhrou 4:3 v prodloužení na ledě Floridy, asistencí k ní přispěl obránce František Kaberle. Carolina na desátém místě ztrácí dva body na osmý Montreal. "Dokázali jsme se zmobilizovat i za nepříznivého stavu. Naše hra nebyla perfektní, ale hlavní je výsledek," prohlásil po utkání střelec vítězného gólu Ray Whitney.

Hašek přišel o další nulu až v závěru

Brankář Dominik Hašek z Detroitu byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu s Columbusem, který Rudá Křídla vyhrála 4:1. Český gólman zlikvidoval 31 střel a o osmé čisté konto v sezóně přišel až 59 sekund před koncem třetí třetiny, kdy jej překonal Rick Nash. Hlavním hrdinou duelu se stal švédský útočník Tomas Holmström, jenž vstřelil dva góly. U první branky mu asistoval Jiří Hudler, přihrávku si připsal i Robert Lang.

"Zbývá sice ještě pár zápasů, ale v kabině už je znát vzrušující atmosféra play-off. Je to vidět na každém," líčil po zápase Holmström. Detroit míří do vyřazovací části v pozici nejlepího týmu zámořské soutěže, na kontě má nyní 108 bodů.

Vrbata s Havlátem byli u obrátky Chicaga

Svůj 24. gól v sezóně vstřelil Milan Michálek a pomohl San Jose k vítězství nad Los Angeles 6:2. Český útočník se trefil jako třetí v dresu Sharks a připsal si tak vítěznou branku.

Třetí gól v zámořské soutěži zaznamenal devatenáctiletý forvard Bostu Petr Kalus. Český útočník získal na ledě New Jersey skalp Martina Brodeura, byl ale jediným úspěšným střelcem Bruins a domácí se po dvou trefách Jaye Pandolfa a gólu Briana Gionty radovali z vítězství 3:1.

Radim Vrbata s Martinem Havlátem pomohli Chicagu otočit utkání s  Edmontonem. Oilers vedli na ledě soupeře zásluhou Torrese, Blackhawks ale těsný náskok smazali ve druhé třetině, kdy po asistenci Vrbaty srovnal Tuomo Ruutu. Klíčový okamžik přišel při přesilovce Edmontonu v úvodu poslední třetiny. Havlát obral o puk Hemského a v následném brejku vyzval ke skórování Patricka Sharpa. "Oslabení zvládáme, hrajeme dostatečně agresivně," pochvaloval si po utkání Sharp.

New Jersey - Boston 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 3. a 55. Pandolfo, 32. Gionta - 29. Kalus (Tenkrát). Zásahy brankářů: Brodeur 18/17 - Thomas 24/21. Diváci: 14 378.
Columbus - Detroit 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)
Branky: 60. Nash - 31. a 41. Holmström (na první Hudler), 22. Lebda (Lang), 38. Dacjuk. Zásahy brankářů: Norrena 25/21 - Hašek 32/31. Diváci: 17 350.
New York Rangers - Toronto 7:2 (2:2, 3:0, 2:0)
Branky: 6. a 35. Avery, 10. Nylander (Jágr), 22. Callahan, 25. Straka, 47. Rozsíval (Jágr), 53. Jágr - 2. Ponikarovskij, 17. Devereaux (Kubina, T. Kaberle). Zásahy brankářů: Lundqvist 27/25 - Raycroft 16/12, Aubin 9/6. Diváci: 18 200.
Florida - Carolina 3:4 v prodl. (2:0, 1:1, 0:2 - 0:1)
Branky: 3. a 8. Stümpel, 32. Gratton - 23. Tanabe, 53. Brind'Amour, 57. Larose (F. Kaberle), 62. Whitney. Zásahy brankářů: Belfour 37/33 - Ward 31/28. Diváci: 17 878.
San Jose - Los Angeles 6:2 (1:1, 4:0, 1:1)
Branky: 23., 30. a 39. Cheechoo, 3. Bell, 27. M. Michálek, 54. Rissmiller - 17. Cammalleri, 49. Frolov. Zásahy brankářů: Nabokov 20/18 - Burke 23/18, Garon 6/5. Diváci: 17 496.
Chicago - Edmonton 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky: 27. T. Ruutu (Vrbata), 43. Sharp (Havlát) - 8. Torres. Zásahy brankářů: Chabibulin 20/19 - Roloson 20/18. Diváci: 12 193.