Rubriky:

NHL

Sundina láká domů švédský Djurgarden

14. května 2007 16:03 - TORONTO

Pokud se švédský hokejový útočník Mats Sundin nedohodne na pokračování své kariéry v týmu Toronto Maple Leafs, mohl by hrát příští rok ve švédské lize za Djurgarden IF. Informoval o tom švédský deník Expressen, podle nějž už Djurgarden nabídl 36letému hráči roční smlouvu. Ta by se údajně měla pohybovat kolem jednoho miliónu dolarů.

Sundinův agent Claes Elefalk ale podobné úvahy o návratu svého svěřence do Stockholmu odmítá. "To je nemožné. Nyní děláme vše pro to, aby se nám podařilo prodloužit kontrakt s Torontem," dal rázně najevo, že prioritou je uzavření dvouleté smlouvy v Kanadě. Jednání by měla probíhat, až se generální manažer Maple Leafs John Ferguson Jr. vrátí z mistrovství světa v Moskvě.

Olympijský vítěz z Turína oblékal v nejvyšší švédské soutěži dres Djurgardenu na začátku své kariéry a během výluky v sezóně 1994-95. Od stejného přerušeného ročníku hraje Sundin za Toronto a od roku 1997 je kapitánem týmu. Dvakrát byl během kariéry v NHL zařazen do druhého All-star týmu celé soutěže. V letošní sezóně vynechal několik utkání kvůli zranění lokte.

grg, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..