Rubriky:

NHL

Podle kouče Ottawy prochází Anaheimu hákování a držení

30. května 2007 18:12 - ANAHEIM

Hokejisté Ottawy se ve finále Stanley Cupu poprvé v letošním play-off NHL ocitli v situaci, kdy v sérii prohrávají. Kouč Bryan Murray po pondělní těsné prohře 2:3 v náznacích slíbil změnu herního stylu. Přestože Ducks měli téměř dvakrát více vyloučených než Ottawa, Murraymu se posuzování hry domácího týmu příliš nepozdávalo.

"Domnívám se, že budeme muset přizpůsobit náš styl a držením lépe zpomalovat jejich napadajícího hráče, protože je zřejmé, že se to nepíská. Musíme k tomu naše hráčům povzbudit," řekl Murray s tím, že nechce hráče nabádat k hloupým faulům, ale jestliže Anaheimu prochází hákování, držení či nedovolené bránění, řekne svým hráčům, ať dělají to samé.

"Když někdo stojí okolo branky a neustále atakuje naše obránce a brankáře, tak mě to znepokojuje," uvedl Murray. Do kritiky rozhodčích se však pouštět nechtěl. "Jen si myslím, že bych potřeboval objasnit pravidla, to je vše," uvedl Murray, který měl v plánu diskutovat o celé věci se supervizorem finálové série.

Ottawa chce dělat to samé

Ottawský kouč hovořil před začátkem série o hře Ducks s bývalým trenérem Detroitu Scottym Bowmanem, který mu prý řekl, že Senators musejí být připraveni na to, že Anaheimu bude procházet "nedovolená taktika". "Mluvil jsem s některými lidmi z Detroitu a oni říkali, že právě tak to probíhalo i v jejich vzájemné sérii (v semifinále). Pokud tomu dobře rozumím, tak my můžeme dělat to samé."

Ottawě se hra Anaheimu nezamlouvá a chystají odezvu, neboť hra jejich týmu je postavena hlavně na zručnosti a rychlosti. Ale pokud Chris Pronger nebo Scott Niedermayer mohou držet Jasona Spezzu, Danyho Heatleyho a Daniela Alfredssona, mají ofenzivní hvězdy Ottawy rázem problémy. Možná i proto uvažuje Murray o tom, že by toto trio od sebe roztrhl a přeskupil složení útoků. "Ještě jim však chci dát alespoň nějaký čas," řekl Murray.

"Neudělali jsme pro výhru vše," připustil Heatley. "Udělali jsme pár chyb. Oni se drží vzadu a čekají na chyby. Myslím, že právě naše řada jim hrála rovnou do karet. Musíme se vrátit k tomu, s čím jsem byli úspěšní, tedy hrát jednodušeji," uvedl Heatley.

ČTK

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..