Rubriky:

NHL

Jágr se chystá vrhnout na golf

1. srpna 2007 19:00 - TVORŠOVICE

Jeden z nejlepších hokejistů světa Jaromír Jágr se chystá příští rok potrénovat i s golfovou holí. Na rozdíl od řady dalších hráčů nepatří hvězda New Yorku Rangers k vyznavačům golfu, ale rád by se v budoucnosti také zúčastnil exhibičních turnajů, které se v letošním roce nově zařadily mezi letní akce Jágr Teamu.

"Hokejisti mají rádi golf, já jsem zatím k tomu moc nepřičuchnul, ale budu se snažit v budoucnosti. Budu se to snažit naučit, abych to mohl hrát, ale čas mi na to nestačil," řekl dnes Jágr novinářům na neformální tiskové konferenci na Konopišti, kde třetí turnaj uzavřel premiérovou sérii Jágr Teamu.

Pětatřicetiletý dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru ale dorazil na Konopiště jen pozdě odpoledne, aby předal ceny. Golf oživil program exhibičních setkání hvězd okolo Jágra spojených s charitativními akcemi stejně jako beachvolejbal až v jedenácté sezóně.

"Někteří hokejisti golf hrají i během hokejové sezóny, řada přes celé léto. Byl to vynikající nápad," připojil Jágr. "Loni bylo deset let Jágr Teamu, je to jedenáctý rok a člověk přemýšlí, jak to zlepšit a změnit. Fotbaly a hokejové exhibice už byly okoukané a hráči potřebují impulz, aby nadále přijížděli a bavilo je to."

Sám se golfem moc nebaví, ale plány získat alespoň základy golfového umění má. "Chtěl jsem letos po sezoně zůstat trošku dýl v Americe a vzít si trenéra. Aby mě to ukázal a naučil a já uměl trošku odpálit. Plán byl výbornej, ale neuskutečnilo se to, neměl jsem moc času, přenechal jsem to na příští rok," popsal nedotažený scénář letní dovolené.

"Na to, abys byl v něčem dobrej, tam musíš trénovat, něco o tom vědět a mít dobrého trenéra, který ti to ukáže. Doufám, že když se to naučím, tak budu schopen to odpálit a hrát tak, abych sám sobě nedělal ostudu. Na rekordy to nebude," usmál se Jágr.

Pomoc nechce hledat u spoluhráčů, ale u profesionálního trenéra. "Spoluhráči nebo další hokejisti by asi neměli čas mě trénovat. Hlavně Petr Nedvěd, který si myslí, že to umí, ale moc mu to nejde. Má hrozný výkyvy, potřebuju někoho, kdo to umí pořád," popíchl naslouchající posilu pražské Sparty, s kterou působil na začátku 90. let v Pittsburghu.

S bagem se tahat nechce 

Právě při svém angažmá v týmu Penguins hrál Jágr golf poprvé a prý i naposledy. "Každé mužstvo má pro sponzory golfový turnaj. Když jsme přišel v osmnácti devatenácti do Pittsburghu, tak jsem si to zkoušel. Šel jsem si odpálit jednu dvě jamky."

Na golfu prý Jágra nejvíce lákal hlavně golfový vozík. "Je to důležitá věc, unavuje mě chodit jen s báglem, ještěže tam ta kára je. V Pittsburghu jsem ale jednou jel s Petrem Nedvědem a málem mě vyklopil. Od té doby jsem to nehrál," vyprávěl své dávné zkušenosti z okolí greenů.

Při svém comebacku si prý ještě musí vybrat, na kterou stranu vůbec bude hrát. "Golfoví trenéři mi říkali, že mám hrát tou rukou, kterou házím kamenem. Ale věřím, že můžu porazit hodně hráčů, protože mám vysokej handicap, tak okolo šedesáti."
Golf by rád hrál v létě při setkáních Jágr Teamu podobně jako fotbal či beachvolejbal, jehož se aktivně zúčastnil. Přes léto pořádá i hokejovou školu pro mládež ve Slaném a po polovině srpna jsou na programu hokejové exhibiční zápasy.
Olympijský vítěz z Nagana z roku 1998 a mistr světa z Vídně z roku 2005 už před týdnem začal také bruslit a začíná s přípravou na novou sezónu na ledě. "Ve Slaném byla při hokejové škole možnost začít trošičku bruslit. V úterý jsem byl poprvé i s Kladnem a chtěl bych s nimi trénovat," dodal Jágr.

ČTK

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..