Rubriky:

NHL

Výborný by po Eratově faulu neměl Columbusu dlouho chybět

18. září 2007 12:01 - COLUMBUS

Jen dva až tři dny bude podle všeho trvat rekonvalescence českého hokejového útočníka Davida Výborného. Kapitán národního týmu se zranil hned v prvním přípravném zápase Columbusu před novou sezónou NHL, když se mu stal osudným střet s krajanem a reprezentačním spoluhráčem Martinem Eratem hájícím v zámoří barvy Nashvillu.

Erat byl za svůj faul oceněn trestem na pět minut plus do konce utkání, Výborný odkulhal z ledu jen s pomocí dalšího Čecha Rostislava Klesly a do utkání už nezasáhl.

"Vypadá to, že se nejedná o nic vážného. Během pár dní by měl být v pořádku," řekl generální manažer Blue Jackets Scott Howson deníku Columbus Dispatch. Přesto se na Erata za jeho zákrok na jednoho z klíčových hráčů hodně zlobil. "Trefil ho u mantinelu v momentě, kdy byl zranitelný," uvedl Howson.

Faulujícímu českému hokejistovi hned na ledě vynadal i útočník Rick Nash. "Byla to pěkná prasárna. Trefit takhle někoho dvě stopy od mantinelu je hodně nebezpečné," zlobil se Nash, se kterým Výborný nastoupil v elitní formaci Columbusu.

Erata podle jeho slov zákrok mrzel, i proto, že se jednalo o faul na krajana a kamaráda. "Je to můj velmi dobrý kamarád. Na ledě ale neznám bratra. Tohle ale byla chyba, udělal jsem pěknou blbost," přiznal Erat, který s Výborným nastoupil v reprezentačním dresu na olympijských hrách v Turíně i loňském mistrovství světa v Lotyšsku. Oba se navíc v létě potkávají v Česku při exhibičních zápasech.

ČTK

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..