Kotalík rozhodl o výhře Buffala nad Torontem

NEW YORK

Aleš Kotalík byl jediným českým hokejistou, který se zapsal mezi střelce ve třech pondělních utkání zámořské NHL. Osmadvacetiletý forvard Buffala rozhodl o vítězství svého týmu v duelu s Torontem, když v prodloužení potrestal vyloučení českého obránce Maple Leafs Pavla Kubiny.

Toronto přitom mělo zápas na ledě soupeře dobře rozehraný a po dvou třetinách vedlo díky trefám Gamacheho a Antropova o dvě branky, Buffalu se však vůbec poprvé v letošní sezóně podařilo během 9. minuty třetí třetiny dvougólové manko smazat. V posledních deseti minutách základní hrací doby šli hosté ještě dvakrát do vedení, Sabres se ale pokaždé podařilo srovnat krok.

Rozhodnutí tak přošlo až v páté minutě nastavení, kdy gólman Toronta Raycroft vyrazil při Kubinově vyloučení Kotalíkovu střelu a obránce McCabe ve snaze uklidit puk do bezpečí vsítil efektního „angličana“ do vlastní klece.

„Celý zápas jsme dotahovali. Předvedli jsme ale silnou zbraň našeho klubu, mentální sílu. Nikdy se dopředu nevzdáváme, jeden na druhého se můžeme spolehnout, funguje vzájemná spolupráce,“ pochvaloval si Kotalík po utkání.

Hašek asistoval

Opačný průběh měl duel Anaheimu s Detroitem. Hostující Red Wings drželi s domácím týmem krok po dvě třetiny, v poslední části ale Anaheim vstřelil dvě branky ve vlastním oslabení, využil jednu přesilovku a rozhodl tak o konečném vítězství 6:3. Brankáře Detroitu Dominika Haška tak mohl těšit jen fakt, že si připsal asistenci na brance Krise Drapera, který v první třetině odpověděl na úvodní gól Anaheimu.

Jediným týmem, který v pondělí nevyužil výhodu domácího prostředí, byl Vancouver. Canucks sice po bezbrankové první třetině zápasu se San Jose otevřeli v úvodu druhé třetiny skóre, hosté ale ještě do přestávky vyrovnali a třemi góly na začátku třetího dějství otočili vývoj utkání. Vancouver pak už jen korigoval.

Buffalo - Toronto 5:4 v prodl. (0:1, 0:1, 4:2 - 1:0)
Branky: 49. Mair, 49. Pominville, 54. Vaněk, 57. Hecht, 65. Kotalík - 51. a 54. Kilger, 16. Gamache, 26. Antropov. Zásahy brankářů: Thibault 25/4 - Raycroft 42/5. Diváci: 18 217.
Anaheim - Detroit 6:3 (2:1, 1:2, 3:0)
Branky: 2. Huskins, 10. Kunitz, 26. McDonald, 50. Pahlsson, 56. Perry, 60. O´Donnel - 7. Draper (Hašek), 32. Zetterberg, 34. Rafalski. Zásahy brankářů: Bryzgalov 35/3 - Hašek 28/5. Diváci: 17 174.
Vancouver - San Jose 2:4 (0:0, 1:1, 1:3)
Branky: 24. Pyatt, 54. H. Sedin - 35. Bernier, 43. Pavelski, 44. Thornton, 46. Cheechoo. Zásahy brankářů: Luongo 34/4 - Nabokov 26/2. Diváci: 18 630.