Rubriky:

NHL

Pittsburgh neuspokojí jediného věřitele, legendu Lemieuxe

20. října 2007 12:58 - PITTSBURGH

Hokejový klub Pittsburgh Penguins, který před devíti lety málem zkrachoval kvůli dluhům ve výši 120 milionů dolarů, nakonec zcela uspokojí všechny své věřitele s výjimkou toho největšího a nejslavnějšího. Legendární útočník a nynější spolumajitel klubu Mario Lemieux, který tým zachránil před krachem, dostane podle dohody o vyrovnání 21 milionů dolarů.

Přitom když před deseti lety končil ze zdravotních důvodů kariéru, dlužili mu tehdejší majitelé Howard Baldwin a Roger Marino 32 milionů.

"Konečně bude vyplacen ze své hráčské smlouvy, kterou podepsal v roce 1992," uvedl v pátek mluvčí Penguins Tom McMillan.

Poté, co klub vyhlásil bankrot, dal Lemieux dohromady skupinu investorů, kteří dvojnásobného vítěze Stanley Cupu zachránili. Slavný útočník si náhradou za 20 milionů dolarů z dluhu vzal podíl v klubu a pět milionů, které mu byly vyplaceny, do týmu zpět investoval. Zbylé částky ve výši sedm milionů dolarů se vzdal.

Ostatní věřitelé dostanou podle listu Pittsburgh Post-Gazette zpátky dluhy v plné výši. Lemieux, který se v roce 2000 na led vrátil a hrál až do roku 2006, se nyní může radovat z toho, že klub dobře funguje. Hodnota Penguins je odhadována na 200 milionů dolarů, chystá se výstavba nové haly a díky skvělým výkonům především kanadského talentu Sidneyho Crosbyho musel být v létě ukončen prodej permanentních vstupenek, aby zbyly lístky i pro nepravidelné návštěvníky zápasů.

ČTK

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..