Rubriky:

NHL

Jones dostal za tvrdý zákrok na Bergerona dva zápasy stop

29. října 2007 21:20 - NEW YORK

Hokejista Philadelphie Randy Jones dostal od vedení NHL dvouzápasový trest za svůj sobotní zákrok na bostonského Patrice Bergerona, jemuž zlomil nos a způsobil otřes mozku. Bergeron zůstal po tvrdém nárazu na hrazení dlouho ležet bezvládně na ledě a noc strávil v nemocnici, z níž byl v neděli propuštěn.

"Nemyslím si, že chtěl Jones svého soupeře zranit, ale šlo o tvrdý náraz proti hráči, který byl ve velmi zranitelné situaci," uvedl v tiskovém prohlášení viceprezident NHL Colin Campbell, jenž má v elitní zámořské soutěži na starosti disciplinární postihy.

Šestadvacetiletý Jones tak vyvázl s mnohem nižším trestem než za poslední měsíc dva jeho spoluhráči. Ještě v přípravném utkání dostal útočník Steve Downie distanc na 20 zápasů za atak na ottawského Deana McAmmonda, v polovině října si zase Jesse Boulerice vysloužil ještě o pět duelů delší suspendaci kvůli krosčeku do obličeje Ryana Keslera z Vancouveru.

"Někteří lidé naznačovali, že tento 'hit' byl srovnatelný s předchozími zákroky na hlavu, za které hráči dostali tvrdé tresty. Tahle srovnání jsou ale mylná," vysvětlil Campbell, proč sáhl v Jonesově případě k mnohem mírnějšímu trestu než u dalších dvou hráčů Flyers.

Jones kvůli dvouzápasové pauze přijde o 5615 dolarů z platu. "Slovy se nedá vyjádřit, jak se cítím. Hrozně se omlouvám, nebylo to úmyslné. Nikdy jsem nic takového neudělal, nemám to v povaze. Je mi to hrozně líto a nepřeju si nic jiného, než aby se (Bergeron) zotavil," uvedl kanadský obránce bezprostředně po sobotním utkání.

ČTK

Časová osa: NHL

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..