Obránce Rozsíval pojistil vítězství Rangers nad Washingtonem

NEW YORK

Ve čtvrtečním utkání NHL porazili New York Rangers hokejisty Washingtonu 2:0. Velkou zásluhu na vítězství mají nejen Drury a Rozsíval, kteří skórovali, ale také gólman Henrik Lundqvist, který za svá záda nepustil jediný puk. „Henrik odvádí skvělou práci od začátku sezóny, a dnes byl hvězdou číslo jedna,“ řekla na adresu švédského brankáře ikona Rangers Brendan Shanahan.

„Myslím si, že pro každý tým toho může brankář k vítězství hodně udělat. Henrik nás podržel ve hře hlavně v první třetině. Celkově odvedl dobrou práci, ale první třetina byla jen o něm,“ pokračoval v komplimentech Shanahan.

Také v utkání Calgary - Detroit, které hosté vyhráli v poměru 4:1, sehrál důležitou roli brankář Rudých křídel Chris Osgood. Zaskvěl se hlavně ve třetí třetině, když zneškodnil nadějný pokus Langkowa, a velkou šanci domácích propásl také Iginla. „Jsem sebejistý a jsem šťastný, když hraji. Měl jsem tam zásahy, kdy jsem vyrazil puk na tyč a bylo tam pár dalších nebezpečných situací,“ řekl ke své vytíženosti Osgood.

Zetterbergovi se daří

Také švédskému střelci Henriku Zetterbergovi se zápas v dresu Red Wings povedl. Hokejista, který byl v říjnu ohodnocen jako nejlepší hráč, vsítil svému soupeři dvě branky a velkou měrou se tak zasloužil o vítězství svého celku. „Máme opravdu kvalitní tým a je dobře, že se nám v tuto chvíli tak daří,“ řekl vedoucí muž kanadského bodování, který do této chvíle nasbíral 24 bodů. Gól si připsal i český útočník Detroitu Jiří Hudler.

Prvního gólu v novém ročníku se dočkal Martin Ručinský, jenž tak pomohl St. Louis k výhře 3:2 v Minnesotě. V utkání New York Islanders - Tampa Bay, ve kterém se radovali domácí hokejisté, když svého soka přemohli 4:0, oslavil tisící zápas v NHL domácí útočník Mike Sillinger. „Bylo to pro mě privilegium trénovat tisící Mikovo utkání,“ řekl po vítězném duelu trenér domácích Ted Nolan.

„V tomto utkání jsme odvedli tvrdou práci, jak při oslabeních tak při přesilových hrách. Celý týden je za námi velká porce dřiny a hráči to teď odjezdili celých šedesát minut,“ řekl ke svým svěřencům Nolan, mezi nimiž byl také střelec jedné ze čtyř branek, český forvard Josef Vašíček.

Povedený večer prožil Martin Erat. Ke svému prvnímu zásahu v sezóně, kterým v 9. minutě zvýšil vedení Nashvillu ve Vancouveru na 2:0, přidal i asistenci u třetího gólu, jímž Jason Arnott v poslední minutě třetí třetiny pečetil první letošní výhru Predators na hřišti soupeře. Nashville byl přitom většinu zápasu pod tlakem, což dokazuje i fakt, že Vancouver měl dvojnásobný počet střel. Hlavní podíl na výhře si může nárokovat brankář Dan Ellis, který si připsal 29 zákroků. Náhradník trápícího se Chrise Masona vychytal druhé čisté konto a třetí vítězství během čtyř zápasů.

Výsledky čtvrteční zápasů NHL:
Boston - Buffalo 4:3 v prodl. (0:0, 2:1, 1:2 - 1:0)
Branky: 23. Metropolit, 28. Kessel, 44. Savard, 65. Sturm - 38. Afinogenov, 43. Campbell (Kotalík, Špaček), 49. Gaustad (Špaček, Kotalík). Zásahy brankářů: Thomas 30/27 - Miller 24/20. Diváci: 13 479.
NY Islanders - Tampa Bay 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky: 14. Guerin, 33. Vašíček, 40. Fedotěnko, 47. Hunter. Zásahy brankářů: DiPietro 28/28 - Denis 32/28. Diváci: 11 008.
New York Rangers - Washington 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 27. Drury, 50. Rozsíval. Zásahy brankářů: Lundqvist 31/31 - Kölzig 28/26. Diváci: 18 200.
Montreal - Philadelphia 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)
Branky: 9. S. Koivu (Hamrlík), 28. Kovaljov, 32. Kostopoulos, 49. Latendresse, 57. Higgins - 17. M. Richards, 60. Upshall. Zásahy brankářů: Huet 19/17 - Biron 41/36. Diváci: 21 273.
Anaheim - Columbus 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 41. R. Niedermayer, rozh. nájezd Schneider - 44. Žerděv. Zásahy brankářů: Giguere 20/19 - Norrena 34/33. Diváci: 17 174.
Minnesota - St. Louis 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Branky: 5. Gáborík, 40. Demitra - 25. Tkachuk, 29. Ručinský, 48. McKee. Zásahy brankářů: Harding 28/25 - Legace 25/23. Diváci: 18 568.
Colorado - Pittsburgh 3:2 (0:2, 3:0, 0:0)
Branky: 31. Liles, 32. Wolski, 34. Guite - 11. a 19. Crosby. Zásahy brankářů: Theodore 28/26 - Sabourin 33/30. Diváci: 18 007.
Calgary - Detroit 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Branky: 6. Tanguay - 11. a 54. Zetterberg, 10. Hudler, 26. Cleary. Zásahy brankářů: Kiprusoff 26/22 - Osgood 27/26. Diváci: 19 289.
Ottawa - Atlanta 6:4 (1:0, 4:0, 1:4)
Branky: 2. a 22. Robitaille, 40. a 60. Alfredsson, 23. Eaves, 33. Foligno - 50., 56. a 58. Kovalčuk, 53. Perrin. Ondřej Pavelec odchytal za Atlantu 27 minut, z 8 střel inkasoval jeden gól a úspěšnost zásahů měl 87,5 procenta. Zásahy brankářů: Emery 19/15 - Hedberg 19/15, Pavelec 8/7. Diváci: 18 538.
Vancouver - Nashville 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Branky: 7. Legwand, 9. Erat, 60. Arnott (Erat). Zásahy brankářů: Luongo 15/15 - Ellis 29/29. Diváci: 18 360.