Prospal byl opět hvězdou Tampy, Erat rozhodl v nájezdech

NEW YORK

Český útočník Václav Prospal se stal strůjcem vítězství hokejistů Tampy Bay v sobotním utkání NHL ve Washingtonu 5:2. Prospal vstřelil gól, na další dva přihrál a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Jednou se trefil i jeho spoluhráč Filip Kuba, za Capitals skóroval Tomáš Fleischmann.

Další český útočník Martin Erat rozhodl o výhře Nashvillu nad Columbusem 4:3 po samostatných nájezdech, když byl jediným úspěšným střelcem v závěrečném penaltovém rozstřelu. V základní hrací době se gólově prosadili Eratovi spoluhráči Radek Bonk a Marek Židlický.

Opravdu v exklusivní společnosti se ocitli kapitán Rangers Jaromír Jágr a jeho protějšek z Toronta Mats Sundin. Členové hokejové síně slávy, mezi nimi i Jágrův předchůdce a bývalý lodivod Rangers Mark Messier, vhodili slavnostní buly. V samotném zápase pak New York dokázal zdolat Toronto v samostatných nájezdech.

Hvědou nočních zápasů se stal Jeremy Roenick ze San Jose, který v utkání s Phoenixem vstřelil svůj 500. gól v NHL. Žraloci nakonec vyhýráli 4:1.

Jeremy Roenick tak se stal 40. hokejistou, který v NHL dokázal vstřelit 500 branek. V utkání se útočník prosadil symbolicky proti Phoenixu, ve kterém se minulou sezónu trápil a vedení mu následně neprodloužilo kontrakt.

"Je to zvláštní. Svůj 50. gól v NHL jsem vstřelil ve svém rodném městě Bostonu, stý gól jsem zaznamenal doma v Chicagu, v kterém jsem začal kariéru, a dneska jsem se prosadil proti Phoenixu, za který jsem odehrál několik sezón a kde žiju," podivoval se sedmatřicetiletý útočník, který se stal třetím americkým rodákem, jenž této gólové mety dosáhl.

San Jose je v jeho 19. sezóně v NHL pátou zastávkou v kariéře, během níž působil v Chicagu, Philadelphii, Los Angeles a Phoenixu. V 1267 odehraných zápasech nasbíral 1180 kanadských bodů za 500 branek a 680 asistencí.

Senzační podívanou předvedli svým divákům hokejisté Los Angeles. V poslední třetině pěti góly během šesti minut otočili výsledek v neprospěch Dallasu. Modano za hosty ještě minutu před koncem stačil srovnat. Rozhodnutí a vítězství tak pro LA přišlo v prodloužení z hole Kopitara.

Ottawa - Montreal 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)
branky: 45. a 60 Alfredsson, 57. Neil - 12. Markov.
Boston - Buffalo 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
branky: 39. Sturm, 49. Kobasew - 49. Paille.
Toronto - New York Rangers 2:3 po SN (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0)
branky: 37. a 39. Ponikarovsky - 22. a rozhodující nájezd Shanahan, 23. Avery
NY Islanders - New Jersey 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
branky: 18. Vašíček, 47. Šatan - 42. Zubras (as. Rachůnek)
Philadelphia - Pittsburgh 5:2 (2:0, 1:2, 2:0)
branky: 2. Timonen, 8. Knuble, 26. Lupul, 48. Briere, 60. Hartnell - 29. Malkin, 40. Gončar
Atlanta - Carolina 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)
branky: 3. Perrin, 25. a 46. Hossa - 20. a 38. Brind´Amour, 26. Williams, 43. Stillman, 59. Staal.
Nashville - Columbus 4:3 po SN (1:1, 1:0, 1:2 - 0:0)
branky: 10. Bonk, 31. Židlický, 41. Tootoo, rozhodující nájezd Erat - 14. Glencross, 55. Malhotra, 56. Žerděv.
Washington - Tampa Bay 2:5 (0:0, 1:1, 1:4)
branky: 39. Ovečkin, 56. Fleischmann - 33. Kuba, 42. Prospal, 43. St. Louis (as. Prospal), 53. Craig (as. Prospal), 60. Ranger.
Calgary - Edmonton 2:4 (1:2, 0:0, 1:2)
branky: 18. Tanguay, 52. Regehr - 3. Gagner, 20. Nilsson, 48. a 54. Horcoff.
San Jose - Phoenix 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
branky: 24. Setoguchi, 27. Roenick, 46. Mitchell, 51. Ozolinsh - 10. Reinprecht.
Los Angeles - Dallas 6:5 v prodl. (0:2, 0:2, 5:1 - 1:0)
branky: 53. Brown, 55. Thorton, 56. Frolov, 56. a 63. Kopitar, 58. Nagy - 17. Morrow, 19. Ribeiro, 31. Conner, 38. Halpern, 59. Modano.