Vokoun exceloval v Chicagu, Vrbata bodoval na ledě Rangers

NEW YORK

Brankář Tomáš Vokoun v NHL výrazně pomohl k výhře Floridy na ledě Chicaga 44 úspěšnými zákroky, a prodloužil tak trápení Jestrábů, kteří ze sedmi zápasů šestkrát prohráli. Gólový účet zápasu otevřel Rostislav Olesz. Výrazně se v nedělním programu prosadil z českých hokejistů již jen Radim Vrbata. Hráč Phoenixu pomohl Coyotes gólem a asistencí zdolat domácí NY Rangers.

V Madison Square Garden v New Yorku začali lépe hosté a ve třetí minutě vedli přesilovkovou trefou Perraulta. O své výhře však Kojoti rozhodli zejména čtyřmi brankami ve druhé části. Na 3:0 pro Phoenix zvyšoval Radim Vrbata a český hráč přihrával i na následnou druhou branku Perraulta. Rangers již pouze snížili v poslední třetině Girardim.

Poprvé se do arény v New Yorku podíval jako kouč legendární Wayne Gretzky a premiéra se mu vydařila. "V mé paměti zůstává vše čerstvé, protože o těch zápasech stále přemýšlím. Pamatuji si poslední den, kdy jsem tu hrál...jako by to bylo včera," zasnil se trenér Phoenixu.

Gólman Tomáš Vokoun 44 úspěšnými zákroky vychytal domácí Chicago. Českého brankáře překonal pouze třicet sekund před koncem prvního dějství Jestřáb Bolland. Výhru Panthers odstartoval brankou Rostislav Olesz.  Ve druhé dvacetiminutovce přihrával na klíčovou druhou branku Floridy Radek Dvořák. "Měli jsme dost příležitostí k výhře, je těžké přijmout porážku," litoval po zápase kouč Blackhawks Denis Savard.

Devils se jako jediný domácí tým radovali z výhry

Jediný domácí tým, který se v neděli v NHL mohl radovat z vítězství, byli Ďáblové z New Jersey. Devils si poradili s Philadelphií v domácí aréně Prudential Center již podesáté v řadě, přestože prohrávali gólem Richardse. Vedení Flyers vydrželo přibližně dvě minuty, když obránce Rachůnek přihrával na branku Maddena, jenž se stal hvězdou zápasu se dvěma góly a jednou asistencí.

"Brodeur vychytal klíčové šance našeho týmu, to bylo rozhodující," pochválil domácího brankáře, který čelil 31 střelám, střelec druhé branky Philadelphie Briere.

Ostatní domácí mužstva v neděli zaváhala. St. Louis prohrálo s Calgary 3:5. Dvěma brankami se zaskvěl hostující Jarome Iginla a Plameny zvítězily popáté za sebou. "Chtěli jsme prodloužit naši sérii a povedlo se, bylo to ale těžké utkání," přiznal kapitán Flames Iginla.

Obhájce Stanley Cupu Anaheim prohrál na samostané nájezdy proti Žralokům 1:2. Hosté ze San Jose vyrovnávali ve druhé třetině gólem v oslabení, a zkazili tak návrat veteránovi v dresu Ducks Scottu Niedermayerovi. "Skutečně jsem nevěděl, co od zápasu čekat," řekl po utkání čtyřiatřicetiletý bek Anaheimu.

New Jersey - Philadelphia 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)
Branky: 23. a 31. Madden (na první Rachůnek), 34. Asham, 60. Langenbrunner - 21. M. Richards, 47. Briere. Zásahy brankářů: Brodeur 31/2 - Niittymaki 37/3. Diváci: 16 687.
NY Rangers - Phoenix 1:5 (0:1, 0:4, 1:0)
Branky: 52. Girardi - 4. a 39. J. Perreault, 23. Carcillo, 24. Vrbata, 33. Sjoström (Vrbata). Zásahy brankářů: Valiquette 36/5 - Bryzgalov 35/1. Diváci: 18 200.
St.Louis - Calgary 3:5 (1:1, 2:2, 0:2)
Branky: 15. McDonald, 28. Boyes, 29. Stempniak - 13. a 48. Iginla, 38. a 60. Langkow, 21. Huselius. Zásahy brankářů: Legace 30/4 - Kiprusoff 17/3. Diváci: 16 733.
Chicago - Florida 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)
Branky: 20. Bolland - 13. Olesz, 27. Zedník (Dvořák), 37. Bouwmeester. Zásahy brankářů: Lalime 24/3 - Vokoun 45/1. Diváci: 12 926.
Anaheim - San Jose 1:2 SN. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 14. Ryan - 26. Mitchell, rozhodující nájezd J. Thornton. Zásahy brankářů: Giguere 37/1 - Nabokov 31/1. Diváci: 17 174.