Hokejisté Buffala potupili Atlantu deseti góly

NEW YORK

Unikátním způsobem ukončili hokejisté Buffala svou sérii deseti porážek v řadě v kanadsko-americké NHL. V pátečním zápase na svém ledě deklasovali Atlantu 10:1 a poprvé od 22. prosince se dočkali výhry. O výsledku bylo téměř rozhodnuto již v šesté minutě, kdy domácí vedli 3:0. Na drtivém vítězství má podíl i Aleš Kotalík, který na první gól utkání přihrál, závěrečnou desátou trefu pak obstaral sám.

Hlavními postavami zápasu ale byli jeho spoluhráči Drew Stafford a Derek Roy, kteří oba dosáhli hattricku a společně s Rakušanem Vanekem byli vyhlášeni nejlepšími hráči utkání. Stafford navíc ke svým třem brankám přidal i dvě asistence, Roy jednu.

V brance Atlanty nastoupil od úvodních minut Johan Hedberg, v desáté minutě ho ale po čtyřech inkasovaných brankách nahradil Fin Lehtonen. Ve třetí třetině se ale Hedberg za stavu 7:1 pro domácí do klece vrátil, aby inkasoval ještě třikrát.

Pod všemi góly v zápase mezi Coloradem a Chicagem byli podepsáni čeští hokejisté. Na úvodní gól hostů přihrál Kaneovi Martin Havlát, vyrovnání připravili Brunettovi Milan Hejduk s Jaroslavem Hlinkou. Další branka nepadla ani v prodloužení a na řadu přišly samostatné nájezdy. V nich sice za domácí uspěl Hejduk, vítězným nájezdem ale zajistil Chicagu dva body Robert Lang, který byl vyhlášen první hvězdou utkání.

Pittsburgh přišel o zraněného Crosbyho

Především zásluhou skvělé třetí třetiny rozstříleli hokejisté Caroliny Edmonton 7:2. Po čtyřiceti minutách byl sice stav pouze 2:1, v závěrečném dějství hry ale padlo šest branek, z toho pět do sítě hostů. Hattrickem se blýskl útočník Eric Staal, jednu branku vsítil z trestného střílení.

Obrat na ledě New Jersey nastartoval ve třetí třetině útočník Floridy Radek Dvořák. Jeho tým sice ještě osmnáct minut před koncem šedesáti minut prohrával, když se na začátku druhé třetiny trefil Zajac, Dvořák ale nejprve vyrovnal, vítězný gól Panterů pak přidal David Booth. V brance vítězů se místo odpočívajícího Tomáše Vokouna objevil Craig Anderson a připsal si jednatřicet úspěšných zákroků. Trenér Floridy Jacques Martin dosáhl 500. vítězství v NHL, což se před ním povedlo jen devíti trenérům.

Pittsburgh prohrál na domácím ledě s Tampou Bay 0:3, více ho ale musí mrzet ztráta tahouna Sidneyho Crosbyho. Ten ze zápasu odstoupil v první třetině, když si po nárazu na mantinel přivodil těžký výron kotníku. Podle prvních informací je Crosbyho zranění vážnějšího rázu a Tučňákům by mohl chybět více než měsíc. Crosby přitom během tří sezón v NHL vynechal jen čtyři utkání a Pittsburgh si v nich ani jednou nepřipsal výhru.

New Jersey - Florida 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Branky: 22. Zajac - 43. Dvořák (Kreps), 44. Booth. Zásahy brankářů: Brodeur 27/25 - Anderson 32/31.  Diváci: 15 203. Hvězdy utkání:  Booth, Brodeur, Anderson.
Carolina - Edmonton 7:2 (1:0, 1:1, 5:1)
Branky: 45., 50. z trest. střílení a 60. E. Staal, 7. Brind'Amour, 36. Gleason, 53. Samsonov, 53. Larose - 24. Thoresen, 55. Cogliano. Zásahy brankářů: Ward 18/16 - Garon 33/27, Roloson 3/2.  Diváci: 16 868. Hvězdy utkání: Staal, Brind`Amour, Samsonov.
Buffalo - Atlanta 10:1 (4:1, 3:0, 3:0)
Branky: 6., 48. a 52. Stafford, 6., 10. a 35. D. Roy, 2. Paille (Kotalík), 26. Hecht, 40. Vanek, 58. Kotalík - 11. Stuart. Zásahy brankářů: Miller 24/23 - Hedberg 28/21, Lehtonen 21/18.  Diváci: 18 690. Hvězdy utkání: Stafford, Roy, Vanek.
Calgary - Los Angeles 6:1 (2:0, 3:1, 1:0)
Branky: 11., 32. a 43. Langkow, 8. Conroy, 36. Yelle, 40. Lombardi - 38. D. Armstrong. Zásahy brankářů: Kiprusoff 38/37 - LaBarbera 30/25, Aubin 5/4.  Diváci: 19 289. Hvězdy utkání: Langkow, Kiprusoff, Lombardi.
Minnesota - Anaheim 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
Branky: 31. Schultz, 31. M. Koivu - 5. a 50. Bertuzzi, 25. Perry, 27. Pronger. Zásahy brankářů: Harding 27/23 - Hiller 27/25. Diváci: 18 568. Hvězdy utkání: Bertuzzi, Schultz, Getzlaf.
Colorado - Chicago 1:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 9. Brunette (Hlinka, Hejduk) - 3. Kane (Havlát), rozhodující nájezd Lang. Zásahy brankářů: Theodore 23/22, Chicago - Patrick Lalime 23/22 . Diváci: 18 007. Hvězdy utkání: Lang, Brunette, Kane.
Pittsburgh - Tampa Bay 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Branky: 5. Wanvig, 11. Gratton, 46. A. Roy. Zásahy brankářů: Conklin 34/31 - Holmqvist 27/27.  Diváci: 17 132. Hvězdy utkání: Roy, Holmqvist, Gratton.