Rangers znovu prohráli s Bostonem, Hemský hvězdou zápasu

NEW YORK

Podruhé během dvou dnů změřili hokejisté New Yorku Rangers v NHL síly s Bostonem a opět neuspěli. Zatímco v sobotu prohráli po samostatných nájezdech, v neděli Jezdci v domácím prostředí utrpěli porážku 1:3. V souboji Atlanty a Edmontonu zářil český forvard Aleš Hemský, když přihrál na úvodní a třetí trefu Oilers, a byl tak vyhlášen první hvězdou zápasu.

V Madison Square Garden se dařilo stejně jako v sobotu útočníkovi Bruins Chucku Kobsewovi. Autor dvou zásahů ze soboty tentokrát přispěl k pokoření Rangers jedním gólem a asistencí na druhou branku.

"Porazili jsme tým, se kterým se rveme o místo v play-off," pochvaloval si po zápase autor dvou asistencí Marc Savard z Bostonu.

Zápas mezi Atlantou, jejíž dres obléká prozatím nejlepší střelec v probíhající sezóně zámořské NHL, Ilja Kovalčuk, a Edmontonem gólově nakousl Penner po přihrávce českého útočníka v dresu Oilers Aleše Hemského. Pardubický rodák si připsal další přihrávku ve 45. minutě na klíčový gól Gilberta. Hosté tak vyhráli na ledě Thrashers 4:2.

Obrat se v New Jersey nekonal

Ani dramatický závěr zápasu mezi Torontem a New Jersey, o který se postarali čeští hráči v barvách Maple Leafs, body hostům nepřinesl. Jiří Tlustý ve 45. minutě poslal přesný pas na Tuckera, který se nemýlil. O čtyři minuty později zadák Toronta Pavel Kubina snížil svou čtvrtou brankou v sezóně na rozdíl jediného gólu. Ze strany hostů to však bylo vše a Devils výhru 3:2 udrželi. Asistenci zaznamenal v barvách New Jersey Karel Rachůnek.

"Poslední čtyři zápasy jsme hráli velmi dobrý hokej, hráli jsme proti jednomu z nejlepších mužstev v konferenci, vytvořili si spoustu šancí a ve třetí třetině jasně dominovali," litoval po utkání těsné porážky kapitán Javorových listů Mats Sundin.

New York Rangers - Boston 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Branky: 60. Dubinsky (Průcha) - 18. Kobasew, 42. Metropolit, 58. Kessel. Zásahy brankářů: Lundqvist 20/17 - Thomas 31/30. Diváci: 18 200 (vyprodáno). Hvězdy zápasu: Kobasew, Thomas, Metropolit (všichni BOS).
Atlanta - Edmonton 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)
Branky: 35. Vjačeslav Kozlov, 59. Marián Hossa - 27. Penner (Hemský), 36. Gagner, 45. Gilbert (Hemský), 54. Nilsson. Zásahy brankářů: Lehtonen 24/20 - Roloson 31/29. Hvězdy zápasu: Hemský, Cogliano, Staios (všichni EDM).
Dallas - Anaheim 5:2 (1:0, 0:0, 4:2)
Branky: 44. a 49. Morrow, 48. a 58. Hagman, 10. Robidas - 49. Schneider, 54. Getzlaf. Zásahy brankářů: Turco 20/2 - Giguere 26/4. Diváci: 18 461. Hvězdy zápasu: S. Robidas, B. Morrow, N. Hagman (všichni DAL).
New Jersey - Toronto 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)
Branky: 40. a 44. Madden, 38. Zajac (Rachůnek) - 45. Tucker (Tlustý), 49. Kubina. Zásahy brankářů: Brodeur 36/2 - Raycroft 32/3. Diváci: 15 291. Hvězdy zápasu: J. Madden, M. Brodeur, T. Zajac (všichni NJ)..
Philadelphia - Ottawa 6:1 (2:0, 2:1, 2:0)
Branky: 21. a 58. Upshall, 2. Coburn, 14. Hartnell, 24. Umberger, 44. S. Kapanen - 28. Kelly. Zásahy brankářů: Niittymaki 26/1 - Gerber 14/4, Emery 7/2. Diváci: 19 742. Hvězdy zápasu: S. Gagne, S. Upshall, R. Cote (všichni PHI).
Colorado - Columbus 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 18. Finger (Hlinka), 28. Guite, 44. Arnason - 45. Modin. Zásahy brankářů: Theodore 27/1 - Leclaire 27/3. Diváci: 17 197. Hvězdy zápasu: J. Finger, J. Theodore, S. Hannan (všichni COL).