Rubriky:

NHL

Hráčská asociace NHL se zlobí, že duely v Evropě neschválila

27. ledna 2008 11:48 - ATLANTA

Výkonného ředitele Hráčské asociace NHLPA Paula Kellyho rozčarovalo sobotní oficiální zveřejnění startu nadcházejícího ročníku NHL v Praze a ve Stockholmu a především účasti Rangers v duelu o Victoria Cup v Bernu. Podle něj zástupci hráčů konání těchto zápasů ještě neodsouhlasili a především potvrzení souboje o novou trofej při oslavách 100. výročí IIHF mezi Rangers a Magnitogorskem se NHLPA nelíbí.

"Kolektivní smlouva říká, že tyto akce se nemohou uskutečnit, dokud je neodsouhlasí také Hráčská asociace," řekl Kelly zámořským médiím poté, co vedení soutěže oznámilo, že 4. a 5. října budou hrát v Praze Rangers s Tampou Bay, ve Stockholmu Ottawa s Pittsburghem, vedle toho se 1. října uskuteční naplánovaný Victoria Cup a dojde také na přípravný zápas Rangers s Bernem.

"A realita je taková, že kdybychom souhlasili s mezinárodními zápasy, nepřistoupili bychom na Stockholm, Prahu nebo Bern. Zbývá ještě spousta detailů, které je potřeba dopracovat," připojil Kelly. Vadí mu, že NHL dostala Hráčskou asociaci uspěchaným zveřejněním pod tlak. "Je to nefér, aby se tím tlačilo na souhlas hráčů, protože už bylo všechno veřejně oznámeno. Protože teď je to tak, že bychom to byli my, kdo pokazí tuto akci."

O startu NHL v Praze a Stockholmu čtěte ZDE:

I tak prý podle Kellyho nebude schválení ze strany NHLPA jen formalita. "Existuje možnost, že řekneme, že to není pro nás dobré, a tyto plánované akce to ohrozí. Nebudeme dávat jen nějaké razítko na známku. Až dostaneme detaily akcí, tak je pozorně prostudujeme a budeme s hráči mluvit. Když budou souhlasit, nebude problém. Ale není to jen formalita," upozornil Kelly, který zastává funkci od října 2007. "Hráči nejsou všeobecně proti mezinárodním akcím a zápasů na nových místech, zvláště v Evropě. V tomto ohledu jsou pro, ale dokud neuvidíme detaily, nemůžeme souhlasit."

Zástupce komisionáře NHL Bill Daly uvedl, že nebylo úmyslem vedení ligy opomenout NHLPA. "Zdá se, že došlo k selhání v komunikaci. Mysleli jsme, že to NHLPA výslovně schválila. Obrátíme se přímo na Paula a pokusíme se, aby se něco podobného neopakovalo," řekl Daly. Kelly však nechápe, že se NHL dohodla s IIHF na Victoria Cupu. Obě strany se totiž nemohou shodnout na nové smlouvě o odchodu hráčů z Evropy do NHL.

NHLPA leží v žaludku zejména Victoria Cup 

"Victoria Cup byl ještě před pár dny hodně ve vzduchu. Nerozumím důvodu, proč došlo k obratu o 180 stupňů. Opravdu při problémech se smlouvou s IIHF a Rusy netuším, proč bychom měli tak ochotně souhlasit s Victoria Cupem. Bylo to překvapení," nechápe Kelly. Čtveřice klubů oslovená pro zápasy v Praze a Stockholmu ale prý oslovila své hráče a ti k tomu patrně dali zelenou. Podle Kellyho to však nestačí.

Kelly, který nahradil na pozici výkonného ředitele odvolaného Teda Saskina po jeho skandálu s monitorováním osobních e-mailů hráčů, poprvé ve funkci ukazuje sílu a jde vůči NHL do protiútoku. "Jestliže chtějí, aby Hráčská asociace byla pravým obchodním partnerem, musí nás přizvat k diskuzím kolem problematických záležitostí od začátku. Neměli bychom se dozvídat věci z médií a zjišťovat fakta až po uzavření dohody," připojil Kelly.

ČTK

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..