Češi z Nashvillu vymazali Columbus, Hanzal rozhodl o výhře Phoenixu

NEW YORK

Čtveřice českých hráčů ve službách Nashvillu zařídila vítězství 3:0 v hokejové NHL nad Columbusem. První branku vstřelil Jan Hlaváč po přihrávce Marka Židlického, na druhé se Hlaváč podílel alespoň asistencí, a třetí gól padl po spolupráci Radka Bonka s Martinem Eratem. Martin Hanzal z Phoenixu zase gólem v prodloužení rozhodl o výhře nad San Jose.

Nashville se díky výhře nad Columbusem více přiblížil play-off, když se posunul na první nepostupovou příčku v Západní konferenci a na osmé Colorado ztrácí pět zápasů před koncem základní části jen dva body. Naproti tomu Columbus si porážkou cestu hodně zkomplikoval a s největší pravděpodobností do vyřazovacích bojů nezasáhne.

Tentokrát Blue Jackets nedokázali ani jednou vyzrát na brankáře Predátorů Dana Ellise, který si připsal pátou nulu kariéry v NHL. Jinak ale zápasu dominovali Češi, Jan Hlaváč první branku dal a na druhou přihrál. "Je to skvělé, každý bod je pro nás teď klíčový," radoval se český forvard z vítězství.

Asi už jen zázrak by do play-off posunul také Toronto. Kanadský tým sice vyhrál pět z posledních šesti utkání, ale tentokrát na vlastním ledě totálně vyhořel s Bostonem. Hosté vedli v polovině zápasu už o tři branky, k čemuž gólem a přihrávkou přispěl i český útočník David Krejčí. Za stavu 2:5 se sice domácí kouč pokusil ještě o power play, ale Boston jen přidal další gól do prázdné branky.

Mezi týmy, které už definitivně přišly o play-off, se přidali St. Louis s Martinem Ručinským.  Blues prohráli doma s Detroitem 1:2 a jejich naděje na postup finálně ukončil Johan Franzén gólem v 49. minutě, pro švédského útočníka to byl už patnáctý bod v posledních jedenácti zápasech. V brance Detroitu se opět objevil Chris Osgood a Detroit si upevnil pozici nejlepšího týmu Západní konference.

Rangers ztratili zápas v prodloužení

Na Východě kraluje Montreal, ale na jediný bod se mu díky vítězství na ledě New Jersey přiblížil Pittsburgh. Na šesté příčce konference se udrželi New York Rangers, ačkoliv prohráli s Philadelphií 1:2 v prodloužení. Letci se tak na Jezdce dotáhli už jen na rozdíl jednoho bodu.

Jedinou branku Rangers vstřelil Jaromír Jágr po asistenci Martina Straky. Philadelphia dokázala odpovědět až ve 48. minutě gólem Briera, na kterém se podíleli Václav Prospal a Jaroslav Modrý. V prodloužení ale Marek Malík nestačil zastavit rozjetého Richardse a plný počet bodů získali hosté. "Ztratili jsme důležitý bod, smutnil po zápase trenér Rangers Tom Renney.

V prodloužení skončil i zápas Phoenixu se San Jose a tentokrát se zásluhou Martina Hanzala radovali z vítězství domácí hráči. "Měl jsem štěstí, že jsem to dobře trefil. Je úžasné, když skórujete, miluju to," usmíval se po zápase Hanzal, jenž podobný pocit zažil naposledy na konci ledna, od té doby se do střeleckých statistik nezapsal.

Buffalo - Ottawa 3:6 (0:1, 1:0, 2:5)
Branky: 34. a 43. D. Roy, 44. Pominville - 55. a 59. Alfredsson, 12. Schubert, 53. McAmmond, 59. Volčenkov, 60. Vermette. Zásahy brankářů: Miller 30/5 - Gerber 32/3.
New Jersey - Pittsburgh 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 6. Malone, 60. Marián Hossa. Zásahy brankářů: Brodeur 19/1 - Fleury 31.
Carolina - Washington 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0)
Branky: 20. Hamilton, 37. Cole - 28. Sjomin, 30. Ovečkin, rozhodující nájezd Viktor Kozlov. Zásahy brankářů: Ward 44/2 - Huet 27/2.
NY Rangers - Philadelphie 1:2 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 2. Jágr (Straka) - 48. Briere (Prospal, Modrý), 63. M. Richards. Zásahy brankářů: Lundqvist 25/2 - Biron 32/1.
Toronto - Boston 2:6 (0:1, 1:2, 1:3)
Branky: 36. J. Blake (Kubina, T. Kaberle), 45. Ponikarovskij - 4. G. Murray, 22. Krejčí, 29. Sturm (Krejčí), 44. S. Thornton, 57. Kessel, 60. Reich. Zásahy brankářů: Toskala 29/5 - Thomas 30/2.
Tampa Bay - Florida 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky: 3. Oullet, 42. Halpern, 60. Kuba - 23. Booth. Zásahy brankářů: Rämö 35/1 - Vokoun 25/2.
Nashville - Columbus 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Branky: 6. Hlaváč (Židlický), 16. Arnott (Hlaváč), 46. Bonk (Erat). Zásahy brankářů: Ellis 36 - Norrena 19/3, LaCosta 5.
St.Louis - Detroit 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky: 23. McDonald - 16. Zetterberg, 49. Franzén. Zásahy brankářů: Legace 32/2 - Osgood 18/1.
Calgary - Vancouver 3:2 (0:2, 1:0, 2:0)
Branky: 23. Iginla, 51. Langkow, 52. Phaneuf - 10. Näslund, 10. D. Sedin. Zásahy brankářů: Kiprusoff 34/2 - Luongo 40/3.
Phoenix - San Jose 5:4 v prodl. (0:0, 2:0, 2:4, 1:0)
Branky: 29. Morris, 39. Lisin, 43. Doan, 45. Reinprecht, 64. Hanzal - 43., 45. a 58. J. Thornton (na druhou Michálek), 44. Vlašič. Zásahy brankářů: Bryzgalov 34/4 - Nabokov 26/4, Boucher 10/1.