Eliáš nasměroval dvěma body New Jersey do play-off

NEW YORK

Útočník Patrik Eliáš přispěl gólem a přihrávkou k těsné výhře New Jersey nad New Yorkem Islanders po prodloužení. Devils sice prohrávali brankou Josefa Vašíčka, ale ve druhé části Eliáš brankou srovnal stav a v nastaveném čase nahrál třebíčský rodák na gól Zachu Parisovi. Devils si tak s 95 body zajistili s definitivní jistotou účast v play-off. Eliáš byl proti Ostrovanům vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

"Je příjemné mít X u jména svého týmu," nechal se slyšet kouč New Jersey Brent Sutter po utkání, které zajistilo Ďáblům účast v bojích o Stanelyův pohár. "Nyní se ještě pokusíme poskočit výš, abychom měli co nejlepší pozici do play-off," doplnil trenéra brankář Devils Martin Brodeur, jenž čelil dvaadvaceti střeleckým pokusům Islanders a za svá záda pustil jen jednu.

Dvěma kanadskými body se na výhře Colorada proti Vancouveru podepsal také Milan Hejduk. Český forvard neprve přihrál na vyrovnávací branku na 1:1 a o čtyři minuty později poslal Laviny do vedení. Ve 45. minutě pečetil výhru hostů 4:1 veterán Peter Forsberg.

Ani branka Tomáše Kaberleho nepomohla Torontu k výhře proti Buffalu. Kanadský celek, jenž má již jistotu, že se do vyřazovacích bojů nepodívá, prohrál v domácím prostředí Air Canada Center na samostatné nájezdy 3:4. Maple Leafs přitom vedli po první třetině 2:0. "Stále žijeme, snad ostatní týmy něco ztratí," doufá Afinogenov, jenž vsítil rozhodující nájezd Sabres. Šavle jsou na desátém místě konference a výhra je udržela v naději na play-off.

Capitals stále těsně za branami play-off

Radost mu tedy neudělali hokejisté Washingtonu, kteří se nachází na devátém místě Východní konference. Útočník Capitals Tomáš Fleischmann se podepsal na výhře 4:1 nad Carolinou přihrávkou. Konečné skóre upravil tři minuty před koncem Alexander Ovečkin svým 63. gólem v sezóně. Ruský útočník si připsal již 110. kanadský bod v letošním ročníku a Capitals ztrácí na play-off stále jeden bod.

Výhru po prodloužení 4:3 si připsal rovněž Nashville na ledě St. Louis. Přihrávkou k tomu pomohli Židlický s Hlaváčem. Predátoři prohrávali po úvodním dějství 0:3, ale poté se do domácích zakousli a zápas otočili. Predators tak drží osmou pozici zaručující vyřazovací boje o bod před devátými Canucks.

Milan Michálek vsítil v domácím duelu proti Los Angeles třetí branku San Jose. Sharks porazili v HP Pavilion Krále 5:2 a jako jistý vítěz Pacifické divize a druhý tým Západní konference se mohou v klidu připravovat na boje o Stanley Cup.

NY Islanders - New Jersey 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 20. Vašíček - 26. Eliáš, 61. Parise (Eliáš). Zásahy brankářů: MacDonald 47/2 - Brodeur 22/1. Diváci: 12 357. Hvězdy utkání: Parise (NJ), MacDonald (NYI), Eliáš (NJ).
Washington - Carolina 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Branky: 16. Cooke, 20. Laich (Fleischmann), 35. Sjomin, 57. Ovečkin - 23. Walker. Zásahy brankářů: Huet 22/1 - Ward 39/4. Diváci: 18 277. Hvězdy utkání: Huet, S. Fedorov, Cooke (cšichni WSH).
Atlanta - Florida 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)
Branky: 34. Lavallee-Smotherman, 57. Recchi - 5. O. Jokinen, 42. Bouwmeester, 42. Booth. Zásahy brankářů: Hedberg 33/3 - Anderson 33/2. Diváci: 15 453. Hvězdy utkání: Anderson (FLA), LaValee (ATL), Bouwmeester (FLA).
Toronto - Buffalo 3:4 po sam. nájezdech (2:0, 0:1, 1:2 - 0:0)
Branky: 1. Tucker (Kubina), 20. T. Kaberle, 53. Steen - 25. Roy, 50. Bernier, 55. Vanek, rozhodující nájezd Afinogenov. Zásahy brankářů: Raycroft 41/3 - Miller 22/3. Diváci: 19 288.
St. Louis - Nashville 3:4 v prodl. (3:0, 0:1, 0:2 - 0:1)
Branky: 2. McDonald, 5. Mayers, 7. Perron - 27. Bochenski, 42. Tootoo (Židlický), 54. Fiddler, 62. Peverley (Hlaváč). Zásahy brankářů: Toivonen 18/4, Legace 8/0 - Ellis 7/3, Mason 10/0. Diváci: 17 357. Hvězdy utkání: Peverley (NSH), McDonald (STL), Bochenski (NSH).
Edmonton - Calgary 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Branky: 11. a 54. Glencross - 15. Aucoin, 40. Tanguay, 57. Nolan. Zásahy brankářů: Roloson 17/3 - Kiprusoff 30/2. Diváci: 16 839. Hvězdy utkání: Kiprusoff (CGY), Glencross (EDM), Nolan (CGY).
Ottawa - Montreal 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 10. Kovaljov, 26. Dandenault, 52. Kosticyn. Zásahy brankářů: Gerber 27/3 - Price 32/0. Diváci: 20 326. Hvězdy utkání: Price, Higgins, Kosticyn (všichni MTL).
San Jose - Los Angeles 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)
Branky: 20. Grier, 23. Marleau, 35. M. Michálek, 57. Brown, 59. Campbell - 21. O'Sullivan, 27. Ivanans. Zásahy brankářů: Nabokov 18/2 - Ersberg 34/5. Diváci: 17 496. Hvězdy utkání: C. Brown, D. Cambell, M. Michálek (všichni SJ).
Vancouver - Colorado 2:4 (1:0, 1:3, 0:1)
Branky: 9. Mitchell, 26. Kesler - 30. Liles (Hejduk), 34. Hejduk, 35. Wolski, 45. Forsberg. Zásahy brankářů: Luongo 20/4 - Theodore 29/2. Diváci: 18 630. Hvězdy utkání: Sakic (COL), Kesler (VAN), Forsberg (COL).
15.Los Angeles8031742224:26069
Poznámka: Týmy označené "x" si zajistily účast v play off, "y" znamená jisté prvenství v divizi. První tři místa patří vedoucím celkům jednotlivých divizí.