Prospal u tří branek Philadelphie, Hejduk pomohl k výhře gólem

NEW YORK

Nejproduktivnější český útočník Václav Prospal pomohl Philadelphii třemi asistencemi v utkání prvního kola play off k vítězství 6:3 nad Washingtonem a stal se druhou hvězdou utkání. Ve dvou případech z přihrávek českobudějovického rodáka těžil Daniel Briere, jenž je celkově se čtyřmi góly nejlepším střelcem letošních vyřazovacích bojů. Philadelphie v sérii hrané na čtyři vítězná utkání vede 2:1.

Hokejisté Montrealu zvítězili na ledě Bostonu 1:0, v sérii se ujali vedení 3:1 a od postupu do druhého kola play off je dělí jediná výhra. Rozhodující okamžik utkání se zrodil ve čtyřicáté minutě, kdy obránce Patrice Brisebois využil přesilovou hru. Nováček Carey Price zlikvidoval všech 27 střel Bostonu a připsal si první nulu ve vyřazovací části.

"Kluci mně posledních deset minut hrozně moc pomohli. Hráli v obraně velmi dobře," pochvaloval si brankář Canadiens Carey Price defenzívu svého týmu. "Je to skvělý gólman. Hraje velmi dobře pozičně a dokázal si pohlídat velmi mnoho našich dorážek," vyzdvihl hru Price útočník Bostonu Glen Metropolit..

Obhájce titulu Anaheim po dvou domácích prohrách oživil vítězstvím 4:2 na ledě Dallasu naději na postup do další fáze. Základ úspěch položili hráči Ducks již v úvodní třetině, ve které si vybudovali tříbrankový náskok.

"Vypadali jsme nervózně a vyrobili neobvykle mnoho chyb," litoval po zápase kouč Dallasu Dave Tippett. "Skutečnost, že série bude velmi těžká se právě potvrdila," přidal.

Sharks otočili nepříznivý vývoj

Hokejisté San Jose otočili dvěma góly v závěru utkání nepříznivý vývoj zápasu, zvítězili na ledě Calgary 3:2 a vyrovnali stav série na 2:2. Vítěznou branku Sharks vsítil deset sekund před koncem základní hrací doby Joe Thornton.

Český útočník Milan Hejduk se podílel jednou brankou na vítězství Colorada 5:1 nad Minnesotou a pomohl tím Avalanche k vyrovnání stavu série na 2:2. V předcházejících třech duelech dospělo utkání vždy do prodloužení, tentokráte však Colorado směřovalo od úvodních minut k výhře a po dvou částech vedlo 5:0.

1. kolo play off NHL:
Východní konference - 3. zápas:
Philadelphie - Washington 6:3 (3:1, 1:1, 2:1)
Branky: 17. a 40. Briere (na obě Prospal), 19. Hartnell (Prospal), 19. S. Kapanen, 58. M. Richards, 59. Knuble - 18. Fehr, 28. M. Green, 56. Laich. Zásahy brankářů: Biron 19/3 - Huet 32/5. Diváci: 19 822. Stav série 2:1. Hvězdy utkání: Briere, Prospal (oba PHI), Green (WSH).
Východní konference - 4. zápas:
Boston - Montreal 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka: 40. Brisebois. Zásahy brankářů: Thomas 28/1 - Price 27/0. Diváci: 17 565. Stav série: 1:3. Hvězdy utkání: Price, Komisarek (oba MTL), Thomas (BOS).
Západní konference - 3. zápas:
Dallas - Anaheim 2:4 (0:3, 0:1, 2:0)
Branky: 46. a 48. Morrow - 15. a 26. Pronger, 7. Marchant, 11. Getzlaf. Zásahy brankářů: Turco 15/4 - Giguere 33/2. Diváci: 18 532. Stav série: 2:1. Hvězdy utkání: Pronger (ANA), Morrow (DAL), Giguere (ANA).
Západní konference - 4. zápasy:
Calgary - San Jose 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)
Branky: 4. Iginla, 39. Phaneuf - 31. Clowe, 56. Cheechoo, 60. J. Thornton. Zásahy brankářů: Kiprusoff 32/3 - Nabokov 10/2. Diváci: 19 289. Stav série: 2:2. Hvězdy utkání: J. Thornton (SJ), Iginla (CGY), Marleau (SJ).
Colorado - Minnesota 5:1 (3:0, 2:0, 0:1)
Branky: 5. Brunette, 6. Wolski, 12. Arnason, 28. Salej, 37. Hejduk - 44. M. Koivu. Zásahy brankářů: Theodore 25/1 - Backström 29/5, Harding 11/0. Diváci: 18 007. Stav série: 2:2. Hvězdy utkání: Salei, Arnason, Leopolde (všichni COL).