Sobotka se poprvé trefil v play-off, Boston prodloužil sérii s Montrealem

NEW YORK

Český útočník Vladimír Sobotka přispěl svým premiérovým gólem v play-off zámořské NHL k vítězství Bostonu 5:1 na ledě Montrealu a přispěl tak k odvrácení hrozby vyřazení a snížení stavu série na 2:3. Dvěma asistencemi pomohl i druhý český zástupce David Krejčí, u jediné branky Montrealu zaznamenal ve čtvrtek přihrávku Roman Hamrlík.

Hamrlík asistoval u úvodní branky zápasu, kterou vstřelil v 10. minutě Kovaljov. Vedení domácích vydrželo až do prostřední části, kdy využil přesilovku Kessel. Vyrovnaný duel se začal lámat až na začátku třetí třetiny, kdy hosté po brankách Metropolita a Cháry převzali definitivně režii. V závěru navíc překonal domácího gólmana Priceho při oslabení Sturm a skóre pak ještě zpečetil ex-slávista Sobotka. Šestý zápas se hraje v sobotu a Boston bude usilovat o vyrovnání série před domácím publikem.

O vyrovnání série s Philadelphií se marně snažili hokejisté Washingtonu. Capitals v zápase na ledě Flyers vedli ještě deset minut před koncem třetí třetiny o jednu branku, v 51. minutě ale vyrovnal Briere a vítězství domácích nakonec zajistil ve druhém prodloužení Knuble. Philadelphia tak vede v sérii 3:1 a chybí jí jedno vítězství k postupu do konferenčního semifinále. Pátý duel se hraje v sobotu ve Washingtonu.

Východní konference
Philadelphia - Washington 4:3 v prodl. (2:2, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 1. a 19. J. Carter (na druhou Modrý), 51. Briere, 87. Knuble - 3. Bäckström, 13. Sjomin, 26. Eminger. Zásahy brankářů: Biron 41/38 - Huet 46/42. Diváci: 19 913. Hvězdy zápasu: Carter, Knuble, Timonen (všichni PHI). Stav série: 3:1.
Montreal - Boston 1:5 (1:0, 0:1, 0:4)
Branky: 10. Kovaljov (Hamrlík) - 28. Kessel (Krejčí), 44. Metropolit, 46. Chára, 56. Sturm (Krejčí), 58. Sobotka. Zásahy brankářů: Price 24/19 - Thomas 32/31. Diváci: 21 273. Hvězdy zápasu: Chára, Thomas (oba BOS), Kovaljov (MTL). Stav série: 3:2.

Dallas, Colorado a San Jose krok od postupu

V Západní konferenci získaly v čtvrtek tři týmy mečbol. Dallas porazil doma Anaheim a vede sérii poměrem 3:1. Colorado vyhrálo v Minnesotě 3:2 a stejné skóre má i série. Na domácím ledě bvyli úspěšní hokejisté San Jose, kteří přehráli 4:3 Calgary a ujali se vedení 3:2 na zápasy.

Anaheim nedokázal navázat na úterní vítězství na ledě soupeře a jeho sen o obhajobě Stanleyova poháru se pomalu rozplývá. Domácí si vypracovali tříbrankový náskok a gólman Dallasu Marty Turco byl hodně blízko čistému kontu, osm sekund před závěrečnou sirénou jej ale za rozhodnutého stavu překonal Mathieu Schneider. Dallas může rozhodnout o postupu v pátek na ledě Anaheimu.

Milan Hejduk přispěl dvěma asistencemi k vítězství Colorada na ledě Minnesoty. Hosté rozhodli vyrovnané utkání dvěma bleskovými góly v úvodu třetí třetiny, kdy brankáře Backströma překonali Wolski a Stastny. Domácí hráči byli přitom střelecky mnohem aktivnější, Colorado se ale mohlo spolehnout na brankáře Joseho Theodora, který si připsal 38 úspěšných zákroků. Šestý zápas se hraje v sobotu na ledě Avalanche.

Hokejisté San Jose po úterním vítězství v Calgary vyhráli i ve čtvrtek na vlastním ledě a jsou jedno vítězství od postupu do semifinále Západní konference. Pátý zápas série hrané na čtyři vítězství Sharks rozhodli v druhé polovině druhé a v úvodu třetí třetiny, kdy nastříleli soupeři čtyři branky. Dvěma góly přispěl k výhře San Jose Jonathan Cheechoo.

Západní konference
Dallas - Anaheim 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Branky: 17. J. Lundqvist, 50. Barnes, 58. Ott - 60. Schneider. Zásahy brankářů: Turco 28/27 - Giguere 20/17. Diváci: 18 532. Hvězdy zápasu: Turco, Barnes, Modano (všichni DAL). Stav série: 3:1.
Minnesota - Colorado 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)
Branky: 20. Bouchard, 60. Rolston - 13. Brunette (Hejduk), 46. Wolski, 47. Stastny (Hejduk). Zásahy brankářů: Backström 17/14 - Theodore 40/38. Diváci: 19 364. Hvězdy zápasu: Theodore (COL), Rolston, Burns (MIN). Stav série: 2:3.
San Jose - Calgary 4:3 (0:0, 2:1, 2:2)
Branky: 45. a 49. Cheechoo, 32. Pavelski, 39. Marleau - 25. Iginla, 50. Langkow, 59. Moss. Zásahy brankářů: Nabokov 36/33 - Kiprusoff 26/22. Diváci: 17 496. Hvězdy zápasu: Marleau, Cheechoo, Pavelski (všichni SJ). Stav série: 3:2.