Rubriky:

NHL

Živě

Alfredsson hokejisty Švédska na MS neposílí

18. dubna 2008 14:14 - STOCKHOLM

Ačkoliv letošní ročník Stanleyova poháru pro tým Ottawa Senators právě skončil, jedna z jeho hlavních opor a zároveň jeden z nejlepších švédských hokejistů současnosti Daniel Alfredsson nebude pro blížící se nominaci Tre Kronor na nadcházející mistrovství světa k dispozici. Jak informoval stockholmský deník Aftonbladet, Alfredsson na MS nepojede ani přesto, že start původně zamýšlel.

Zabránilo mu v tom především nedoléčené zranění kolena, ale i skutečnost, že se v květnu již potřetí stane otcem. "Kdybych byl ale úplně zdravý, byl bych na mistrovství v Kanadě nastoupil," upřesnil.

Ottawa vypadla ze Stanelyova poháru jako úplně první celek po pouhých čtyřech zápasech s Pittsburghem a právě kvůli zdravotním problémům nebyl Alfredsson při těchto utkáních ve vrcholné formě. "Nedá se nic dělat, vypadli jsme s jasně lepším soupeřem, nikdy jsme se nedokázali vypracovat na úroveň z loňského roku," komentoval vyřazení Ottawy Švéd, který v základní části NHL obsadil deváté místo v produktivitě s bilancí 40 gólů a 49 asistencí.

Pozitivnější zprávou pro hokejové "Tři korunky" je informace o tom, že brankář Mikael Tellqvist, působící ve Phoenixu, za reprezentaci naopak nastoupí. Tellqvist se má v brance objevit již při přípravném utkání s USA v Portlandu 27. dubna.

ČTK

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..