Frolík přispěl gólem ke kanonádě Panterů v Pittsburghu

NEW YORK

Hokejisté Floridy Panthers vyhráli sobotní duel NHL na ledě Pittsburghu vysoko 6:1 a jednou brankou se na tom podílel i český útočník Michael Frolík. V brance Floridy dostal místo Tomáše Vokouna přednost náhradník Craig Anderson, který pochytal 29 střel domácích hráčů. Kapituloval pouze v 22. minutě po střele Fedotěnka.

Hvězda Pittsburghu Sidney Crosby, jenž dostal od fanoušků nejvíce hlasů v hlasování pro Utkání hvězd, nezažila proti Floridě zrovna nejlepší zápas. Za stavu 4:1 pro hosty se na konci druhé třetiny pustil do své druhé bitky v NHL, když se pustil do Bretta McLeana. Celkově Crosby nasbíral v zápase 21 trestných minut.

Nejlepší den neměl ani brankář Marc-Andre Fleury, jenž z prvních pěti střel soupeře inkasoval dvě branky a po první třetině jej v brance nahradil Sabourin. Ani druhý gólman Pittsburghu si však nevedl o moc lépe a do poslední části tak trenéři za stavu 1:5 poslali do klece opět Fleuryho. Ten nakonec lovil puk ze sítě ještě jednou, po střele Frolíka v 45. minutě.

Desetizápasová série vítězných zápasů Bostonu, která byla nejdelší v klubové historii od roku 1973, skončila na domácím ledě Bruins v zápase proti Buffalu. Hosté vedli už po šesti minutách o dvě branky a když Kessel snížil, Ellis druhým gólem na začátku druhé třetiny opět zařídil Buffalu odstup. Podruhé snižoval v polovině zápasu Thornton, ale Gaustad za další čtyři minuty uzavřel brankový účet na 4:2 pro Buffalo.

Průcha s Prospalem skórovali, jejich týmy ale prohrály

Z českých hokejistů se kromě Frolíka zapsali do střeleckých listin už jen Prospal s Průchou, ani jeden ale se svými týmy na bodový zisk nedosáhli. Prospalova Tampa doma podlehla 2:3 Carolině, Průchova branka byla pro Rangers vůbec jedinou. Washington nad Jezdci vyhrál 2:1 a prodloužil svou vítěznou sérii již na šest utkání. Vítěznou trefu si připsal při vlastním oslabení Alexander Ovečkin.

San Jose porazilo New York Islanders 5:3 a protáhlo fantastickou bilanci z domácích zápasů. Žraloci v letošním ročníku NHL na domácím ledě ještě v základní hrací době neprohráli. Ostrované naopak potvrdili, že se jim vůbec nedaří. Prohráli již podvanácté za sebou a s osmadvaceti body jsou suverénně nejhorším týmem soutěže.

Boston - Buffalo 2:4 (1:2, 1:2, 0:0)
Branky: 11. Kessel, 30. S. Thornton - 4. a 24. Ellis (na druhou Kotalík), 6. Vanek, 34. Gaustad. Zásahy brankářů: Thomas 25/21 - Miller 31/29. Diváci: 17 565. Hvězdy utkání: Ellis, Pominville (oba BUF), Lucic (BOS).
Pittsburgh - Florida 1:6 (0:2, 1:3, 0:1)
Branky: 22. Fedotěnko - 16. a 39. Horton, 11. Peltonen, 29. McCabe, 32. Zedník, 45. Frolík. Zásahy brankářů: Fleury 12/9, Sabourin 12/9 - Anderson 30/29. Diváci: 17 042. Hvězdy utkání: Horton, McCabe, Anderson (všichni FLA).
Nashville - Calgary 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)
Branky: 10. Smithson (Bonk), 32. Arnott (Erat) - 19. Glencross, 53. Langkow, 60. Bertuzzi. Zásahy brankářů: Ellis 26/23 - Kiprusoff 26/24.  Diváci: 14 321. Hvězdy utkání: Bertuzzi (CGY), Smithson, Fiddler (oba NSH).
Toronto - Ottawa 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky: 30. Moore, 51. Ponikarovskij (Kubina), 56. J. Blake - 8. Alfredsson. Zásahy brankářů: Toskala 31/29 - Gerber 30/27. Diváci: 19 406. Hvězdy utkání: Toskala, Frögren, White (vśichni TOR).
Washington - NY Rangers 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Branky: 32. Green, 40. Ovečkin - 31. Průcha. Zásahy brankářů: Theodore 22/21 - Valiquette 31/29. Diváci: 18 277. Hvězdy utkání: Ovečkin, Steckel (oba WSH), M. Staal (NYR).
San Jose - NY Islanders 5:3 (2:0, 1:1, 2:2)
Branky: 20. a 53. Grier, 12. Clowe (M. Michálek), 28. Boyle, 60. Marleau (Plíhal) - 37. Park, 57. Jackman, 59. Pöck. Zásahy brankářů: Nabokov 24/21 - MacDonald 46/42. Diváci: 17 496. Hvězdy utkání: Grier, Cheechoo (oba SJ), MacDonald (NYI).
Minnesota - Detroit 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0)
Branky: 41. Nolan, 41. Miettinen - 17. Samuelsson, 56. Franzén, rozh. nájezd Dacjuk. Zásahy brankářů: Harding 37/35 - Osgood 35/33. Diváci: 18 568. Hvězdy utkání: Burns (MIN), Dacjuk (DET), M. Koivu (MIN).
St. Louis - Columbus 5:2 (2:2, 1:0, 2:0)
Branky: 3. Winchester, 6. Crombeen, 27. Tkachuk, 48. Oshie, 60. Steen (R. Polák) - 8. Commodore, 13. Modin (Hejda). Zásahy brankářů: Legace 22/20 - Mason 27/22. Diváci: 19 150. Hvězdy utkání: Steen, Oshie, Y. Stastny (všichni STL).
Edmonton - Dallas 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Branky: 9. E. Cole, 10. Souray, 28. Penner, 55. Cogliano - 38. Neal. Zásahy brankářů: Roloson 39/38 - Turco 19/15. Diváci: 16 839. Hvězdy utkání: E. Cole, Roloson, Souray (všichni EDM).
Los Angeles - Philadelphia 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 37. Simmond, rozh. nájezd O'Sullivan - 24. Hartnell. Zásahy brankářů: Qucik 32/31 - Niittymäki 31/30. Diváci: 18 118. Hvězdy utkání: Quick (LA), Carter (PHI), Simmonds (LA).
Tampa Bay - Carolina 2:3 (2:2, 0:1, 0:0)
Branky: 6. Craig, 7. Prospal - 15. Justin Williams, 16. Larose, 27. Pitkänen. Zásahy brankářů: Smith 28/25 - Ward 19/17. Diváci: 15 873. Hvězdy utkání: Pitkänen, Seidenberg (oba CAR), Arťuchin (TB).