Skvělý Hemský dirigoval výhru Edmontonu nad Columbusem

NEW YORK/PRAHA

Fantastickým výkonem zajistil český hokejista Aleš Hemský vítězství Edmontonu proti Columbusu 4:3. Hemský se podílel na všech brankách, když dvě dal a na dvě přihrál. Rozhodující byl jeho gól z 59. minuty, na který už hosté nestihli odpovědět. Dařilo se i Marku Židlickému, jenž byl u obou branek Minnesoty. Na body to však nestačilo a z výhry 5:2 se radovali hráči Los Angeles.

gólem 35 vteřin před koncem. Celkem si v utkání připsal čtyři body za dvě branky a stejný počet asistencí. Měl tak prsty ve všech brankách svého týmu a po právu byl vyhlášen první hvězdou utkání. Do statistik se zapsal i Jakub Voráček v dresu Blue Jackets, po jeho asistenci dal vedoucí branku na 3:2 Williams, na výhru to ale nestačilo.

Minnesota doma prohrála s Los Angeles Kings. Hosté o svém vítězství rozhodli ve druhé třetině, kterou vyhráli 3:1. Marek Židlický si v utkání připsal dva body za gól a asistenci, ale bylo to málo. Králové nakonec vyhráli 5:2.

Detroit prohrál ve Phoenixu

Na výhře newyorských Jezdců nad Kačery z Anaheimu v poměru 4:2 se jednou gólovou přihrávkou podílel Michal Rozsíval. Dařilo se i brankáři domácí Henriku Lundqvistovi, jenž za svá záda pustil pouhé dvě střely ze 34 pokusů.

Jedna asistence Jiřího Hudlera nepomohla Detroitu k bodům na ledě Phoenixu. Rudá křídla podlehla Kojotům, za které odchytal povedený zápas Igor Bryzgalov, 3:6. Jednu asistenci za vítězný celek si připsal Martin Hanzal. Phoenix porazil Detroit na domácí půdě poprvé po necelých pěti letech.

Claude Lemieux oslavil návrat výhrou

Dlouho to vypadalo, že si Vancouver odveze všechny body z ledu San Jose. Ve třinácté minutě úvodní části se totiž trefil Pyatt a Luongo v brance Vancouveru dlouho odolával střeleckým pokusům domácích. Nestačil až na střelu Setoguchiho v čase 59:20 a zápas šel do prodloužení. V tom měli více štěstí Žraloci, když přesilovou hru využil ve čtvrté minuty prodloužení Marleau. San Jose výhrou oslavilo návrat Clauda Lemieux, jenž se do NHL vrátil po pěti a půl letech.

Pod tři body Caroliny na půdě Pittsburghu se podepsali Cam Ward s 32 zásahy a střelci Ray Whitney s Ericem Staalem. Pro Warda to byla již 99. výhra v dresu Hurikánů. Na druhé straně se po asistenci Crosbyho prosadil nejproduktivnější hráč soutěže Malkin, který se trefil v přesilové hře.

Ottawa vedla nad Washingtonem po brankách Heatleyho 2:0, ale o náskok ve druhém dějství přišla. V 19. minutě závěrečné části se však trefil v přesilové hře Bell a zajistil Senátorům plný bodový zisk, pod který se asistencí u první branky Ottawy podepsal Filip Kuba.

NY Rangers - Anaheim 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Branky: 13. Näslund, 24. Sjöstrom (Rozsíval), 53. Gomez, 60. Betts - 14. Ryan, 39. Perry. Střely na branku: 30:34. Diváci: 18 200. Zásahy brankářů: Lundqvist 34/32 - Hiller 29/26. Hvězdy utkání: Betts, Lundqvist, Gomez (všichni NYR).
Atlanta - Montreal 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
Branky: 6. Christensen, 7. Thorburn, 24. Peverley, 49. Bogosian - 25. Pacioretty, 27. Begin. Střely na branku: 24:36. Diváci: 13 076. Zásahy brankářů: Lehtonen 36/34 - Halák 14/11, Price 10/9. Hvězdy utkání: Lehtonen, Thorburn, Bogosian (všichni ATL).
Ottawa - Washington 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)
Branky: 9. a 16. Heatley (na první Kuba), 59. Bell - 21. Fjodorov, 30. Steckel (Fleischmann). Střely na branku: 34:31. Diváci: 20 125. Záshay brankářů: Elliott 31/29 - Theodore 34/31. Hvězdy utkání: Heatley, Vermette (oba OTT), Fedorov (WSH).
Pittsburgh - Carolina 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky: 3. Malkin - 15. Ray Whitney, 29. E. Staal. Střely na branku: 33:40. Diváci: 16 972. Zásahy brankářů: Fleury 40/38 - Ward 33/32. Hvězdy utkání: Staal, Ward (oba CAR), Malkin (PIT).
Minnesota - Los Angeles 2:5 (1:1, 1:3, 0:1)
Branky: 13. Nolan (Židlický), 32. Židlický - 11. Calder, 28. Kopitar, 29. D. Brown, 36. D. Armstrong, 60. O´Sullivan. Střely na branku: 27:32. Diváci: 18 568. Zásahy brankářů: Harding 5/5, Backstrom 26/22 - Quick 27/25. Hvězdy utkání: Brown, Doughty (oba LA), M. Koivu (MIN).
Edmonton - Columbus 4:3 (1:0, 1:3, 2:0)
Branky: 30. a 60. Hemský, 6. Višňovský (Hemský), 56. Grebeškov (Hemský) - 22. Boll, 31. Methot, 35. Jason Williams (Voráček). Střely na branku: 22:23. Diváci: 16 839. Zásahy brankářů: Roloson 23/20 - Mason 22/18. Hvězdy utkání: Hemský, Gilbert (oba EDM), Williams (CMB).
Phoenix - Detroit 6:3 (1:1, 2:2, 3:0)
Branky: 47. a 59. Lisin, 16. Morris, 25. Yandle, 36. O. Jokinen (Hanzal), 43. Jovanovski - 28. a 40. Lidström, 10. Samuelsson (Hudler). Střely na branku: 27:37. Diváci: 16 368. Zásahy brankářů: Bryzgalov 37/34 - Conklin 26/21. Hvězdy utkání: Jovanovski, Lisin, Bryzgalov (všichni PHX).
San Jose - Vancouver 2:1 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Branky: 60. Setoguchi, 64. Marleau - 13. Pyatt. Střely na branku: 29:14. Diváci: 17 496. Zásahy brankářů: Nabokov 14/13 - Luongo 29/27. Hvězdy utkání: Marleau, Setoguchi, Boyle (všichni SJ).