Na vysoké výhře Pittsburghu se dvěma góly podílel Sýkora

NEW YORK

Ve středečním zápase hokejové NHL se dařilo Petru Sýkorovi, jenž se dvěma brankami podílel na jasné výhře Pittsburghu nad newyorskými Jezdci 6:2. Čtyři body v dresu Tučňáků zaznamenal Sydney Crosby. Martin Erat s Radkem Bonkem se radovali z výhry Nashvillu ve Vancouveru 5:3. Slavil i Martin Havlát s Chicagem proti Anaheimu, v posledním utkání vyhrálo Calgary nad Buffalem 5:2.

Hokejisté Pittsburghu si ve středečním utkání NHL vyšlápli na New York Rangers a svého soupeře přejeli jasně 6:2. Na vítězství se dvěma brankami podílel český útočník Petr Sýkora, jenž nejprve v sedmé minutě úvodní části vyrovnával na 1:1 a v polovině poslední třetiny zvyšoval svým devatenáctým gólem v sezóně už na 4:1. Čtyřmi body za gól a tři asistence se blýskl Sydney Crosby.

Vítězný gól a asistenci si připsal v dresu Nashvillu Martin Erat a společně s Radkem Bonkem, jenž se do statistik zapsal jednou brankovou přihrávkou a pomohl svému celku k výhře nad Vancouverem na jeho hřišti 5:3. Porážce nezabránil ani gólman Luongo, jenž zneškodnil 33 ze 37 střel.

Cammalleri vstřelil hattrick

Hattrickem rozhodl o plném bodovém zisku pro Calgary proti Buffalu Michael Cammalleri. Ve 4. minutě otevřel v přesilové hře skóre, v 52. minutě opět v početní výhodě zvyšoval na 4:2 a v 54. minutě přidal poslední branku zápasu. Vítěznou trefu vstřelil ve 48. minutě Todd Bertuzzi.

Perný večer zažil v brance Chicaga Nikolaj Chabibulin. Domácí Kačeři z Anaheimu na něho vyslali 38 střel, ale ruský gólman za svá záda pustil pouze dva puky a po zásluze byl vyhlášen první hvězdou utkání. Spolu s ním se radoval i Martin Havlát, jenž přihrával v 17. minutě na druhou trefu Blackhawks. Vítězný gól padl v úvodu závěrečné části, když přesně zamířil Toews.

NHL:
Pittsburgh - NY Rangers 6:2 (1:1, 0:0, 5:1)
Branky: 7. a 51. Sýkora, 47. a 57. Letang, 42. J. Staal, 59. Crosby - 3. Žerděv, 54. M. Staal. Střely na branku: 33:34. Diváci: 16 965. Zásahy brankářů: Fleury 34/32 - Lundqvist 33/27. Hvězdy utkání: Letang, Crosby, Sýkora (všichni PIT).
Anaheim - Chicago 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
Branky: 13. Ryan, 39. Moen - 4. Burish, 17. Kane (Havlát), 24. Toews. Střely na branku: 38:27. Diváci: 17 193. Zásahy brankářů: Hiller 27/24 - Khabibulin 38/36. Hvězdy utkání: Chabibulin, Toews (oba CHI), Progner (ANA).
Calgary - Buffalo 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)
Branky: 4., 52. a 54. Cammalleri, 25. Phaneuf, 48. Bertuzzi - 32. Stafford, 40. Connolly. Střely na branku: 43:27. Diváci: 19 289. Zásahy brankářů: Kiprusoff 27/25 - Miller 43/38. Hvězdy utkání: Cammalleri, Bertuzzi, Kiprusoff (všichni CAL).
Vancouver - Nashville 3:5 (0:1, 3:2, 0:2)
Branky: 22. Burrows, 26. S. Salo, 27. Johnson - 19. Ward, 37. Erat, 40. Arnott, 43. Dumont (Erat), 60. Legwand (Bonk). Střely na branku: 30:38. Diváci: 18 630.  Zásahy brankářů: Luongo 37/34 - Rinne 27/24. Hvězdy utkání: Rinne, Erat (oba NSH), Johnson (VAN).