Hudler pomohl dvěma body k výhře Detroitu

NEW YORK

Český útočník v barvách Detroitu Red Wings Jiří Hudler přispěl gólem a asistencí k výhře svého týmu nad Nashvillem 6:2. Z českých hokejistů se ve středečních zápasech NHL trefil ještě Tomáš Plekanec z Montrealu, jehož tým prohrál ve Washingtonu 3:4 po samostatných nájezdech.

Detroit vstřelil z šesti branek pět v přesilových hrách. Hned první vyloučení Predátorů potrestal Hudler, jenž v páté minutě bekhendovou střelou otevřel skóre zápasu. Pro Hudlera to byla dvacátá branka v sezóně. Hlavními strůjci vítězství Detroitu se stali Nicklas Lidström a Johan Franzén, kteří vstřelili po dvou brankách a přidali po jedné asistenci. Na druhý zásah Franzéna přihrával Hudler. Jediné dvě branky Nashvillu zaznamenal Steve Sullivan. Jednu asistenci si připsal Radek Bonk.

Tomáš Plekanec z Montrealu se po jednozápasové suspendaci vrátil do sestavy Canadians a zařídil svému týmu bod v utkání s Washingtonem. Český útočník zaznamenal branku ve 49. minutě a poslal kanadský celek do vedení. Dvě minuty před koncem třetí třetiny vyrovnal na 3:3 Steckel. V následujícím prodloužení branka nepadla a v samostatných nájezdech pro sebe ukořistili druhý bod Capitals. Rozhodující penaltu proměnil Sjomin.

New York Rangers - New York Islanders 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 6. Dawes (Průcha), 28. Gomez, 60. Sjöström - 9. Streit. Zásahy brankářů: Lundqvist 26/25 - Danis 37/35. Diváci: 18 200. Hvězdy zápasu: Lundqvist, Průcha, Drury (NYR).
Columbus - St. Louis 4:3 (2:0, 2:1, 0:2)
Branky: 2. Tjutin, 18. Malhotra, 24. Nash, 38. A. Murray - 24. Winchester, 47. Steen, 57. Oshie. Zásahy brankářů: Steve Mason 24/21 - Chris Mason 18/14, Holt 3/3. Diváci: 14 305. Hvězdy zápasu: Tjutin, Malhotra, Nash (všichni CLS).
Washington - Montreal 4:3 po sam. nájezdech (2:2, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 11. Ovečkin, 14. Bäckström, 58. Steckel, rozhodující nájezd Sjomin - 3. Higgins, 18. A. Kosticyn, 49. Plekanec. Zásahy brankářů: Theodore 33/30 - Price 35/32. Diváci: 18 277. Hvězdy utkání: Markov (MTL), Ovečkin, Steckel (oba WSH).
Detroit - Nashville 6:2 (2:1, 2:1, 2:0)
Branky: 31. a 42. Lidström, 37. a 56. Franzén (na druhou Hudler), 5. Hudler, 9. Zetterberg - 20. a 33. Sullivan (na první Bonk). Zásahy brankářů: Conklin 25/23 - Ellis 41/35. Diváci: 20 066. Hvězdy utkání: Lidström, Kronwall, Franzén (DET).
Anaheim - Los Angeles 3:4 (0:1, 1:1, 2:2)
Branky: 31. Selänne, 42. Getzlaf, 57. Kunitz - 13. Stoll, 30. O´Sullivan, 50. D. Brown, 56. Kopitar. Zásahy brankářů: Hiller 26/22 - Quick 31/28. Diváci: 17 089. Hvězdy zápasu: Getzlaf (ANA), Stoll, Quick (LA).